| lliviu a întrebat:

am si eu o intrebare: la ce folosesc fundele?

15 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#16

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
fundele simbolizeaza calitatea raspunsurilor tale si o recompensa din partea celor pe care ii ajuti, initial nu poti sa faci nimic cu ele, dar valoarea lor in puncte (funda=100 puncte) te ajuta sa ocupi un loc fruntas in clasamentul TPU.
O zi frumoasa sa aihappy

| onasis1961 a răspuns:

Ce este funda? Cum dau funda?
Funda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.

| 3my098 a răspuns:

Inloc de mulțumesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Punctele acumulate in urma fundelor te ajuta in clasament.In rest, nu folosesc la altceva.

| Ho1 a răspuns:

Unda este echivalentul unui "Multumesc" virtual si marcheaza raspunsul castigator la o intrebare. Pentru a acorda o funda, intra in pagina intrebarii tale, iar in dreapta fiecarui raspuns vei observa o funda portocalie. Trebuie doar sa dai click pe cea din dreptul postarii pe care vrei sa o desemnezi castigatoare. Toti cei care au raspuns la intrebarea ta au lasat la o parte, chiar si pentru cateva momente, interesele si grijile proprii pentru a-ti oferi un sfat, o solutie, o vorba buna sau macar pentru a-ti lumina chipul cu un zambet. A alege un raspuns castigator inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult. Acesta va fi recompensat din partea TPU.ro cu 100 puncte si, in acelasi timp, va putea sa se bucure de faptul ca a reusit sa te ajute cel mai mult. A alege un raspuns castigator poate fi felul tau de a multumi pentru ajutorul primit.
primesti 100 puncte pentru o funda care primesti.Cu ajuorul acestora "cresti" in puncte si ti se mareste rankul.

Răspuns utilizator avertizat
| TURCUL0001 a răspuns:

La rochii laughing cresc punctele

| CristobalMarian a răspuns:

Fundele sunt raspunsurile de top.
Pe fiecare funda, primesti 100 de puncte.
Punctele ajuta in a urca in top.

| dRaguTzuu a răspuns:

Fundele folosesc la puncte! Iti cresc puncte! Funda?laughing)))

| lliviu explică (pentru dRaguTzuu):

Pai si punctele le folosesti pentru cv?

| NOname a răspuns (pentru lliviu):

Dacă te întrebi dacă poţi să cumperi ceva cu ele, nu, nu se pot materializa în nimic. Doar îţi reflectă activitatea pe acest site (cantitatea, nu neapărat şi calitatea).

| dRaguTzuu a răspuns:

Da! Sa-ti cresti rangul!

| ZayRoo a răspuns:

Fundele? Fundele folosesc ca accesorii la păr.De ce?