| Marvinmiau a întrebat:

Salu! Stie cineva in ce an a fost creat TPU si cine l-a creat? Sau alte detalii despre asta, caut orice

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Creat in 29.01. 2009 de firma FreeRoad SRL
Datele corecte sunt dedesubt:

"Pe parcursul prezentului regulament de utilizare, compania FreeRoad SRL va fi numită cu termenul "proprietar", iar termenul "portal" se referă la portalul TPU.ro.
» Freeroad SRL are sediul social în Bucureşti, Sector 2, strada Capitan Gheorghe Roventa nr.3, Camera 1, Etaj 1 şi sediul de corespondenţă în Bucureşti, strada Grigore Alexandrescu, Intrarea Fabulistului nr.6, Sector 1 şi este înregistrată la Registrul Comertului cu nr. J40/1126/29.01.2009, având cod unic de identificare 25026758"

sursa:
https://www.tpu.ro/termeni-si-conditii

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Https://ro.m.wikipedia.org/wiki/TPU.ro

| ChristianKalman a răspuns:

Bună!
Persoana care a creat TPU este Catalin Tenita (catalinten) în 25 noiembrie 2008.

| Chernobyl a răspuns:

TPU (Toți Pentru Unu) a fost creat in noembrie 2008.
Creatorul acestuia este Catalin Tenita.

| UsualBoy a răspuns:

A fost lansat în 2008 de dnl. Cătălin Teniță,

| lllyyy a răspuns:

Creat in 29.01. 2009 de firma FreeRoad SRL