| adrykiba a întrebat:

Salut.De ce ca utilizator junior nu pot trimite mesaje si cum pot avansa?

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Poți să trimiți mesaje, însă nu oricui.

Depinde cum are setat profilul cel căruia dorești să trimiți un mesaj, la "Editare profil" -> "Vreau să primesc mesaje de la:". Sunt 4 opțiuni în total: "Toţi membrii TPU", "Toţi membrii seniori TPU", "Prietenii mei de pe TPU" şi "Nici o persoană".
Poți să-l rogi public (la o întrebare de-a lui) să-și schimbe setările.

Ca să devii membru "Senior" trebuie să ai peste 100 de răspunsuri şi cel puţin 10 zile de la data înregistrării. Pentru mai multe detalii intră aici: http://www.TPU.ro/blog/?p=2183
Succes.

2 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna Adrykibahappy
trebuie sa ai 10 zile de la deschiderea contului, si sa ai 100 de raspunsuri(de calitate)fii activa pe site, apoi adminii, vor avea grija sa iti schimbe statutul din junior in senior si vei putea sa trimiti si mesaje etc
O zi frumoasa sa aihappy

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

100 de raspunsuri si 10 zile de logare.
Mai multe http://www.tpu.ro/blog/?p=2183