| Desutsu a întrebat:

Salut fratii mei am mare nevoie de voi :)))) deci, mi-am cumparat o pereche de pantaloni din mall si a 2 zi i-am patat cu marker la scoala ...marker permanent. Pata nu e foarte mare si eu ma gandeam cum sa o scot si am citit pe net ca iese cu pasta de dinti asa ca am pus pasta de dinti acolo am lasat-o putin si am frecat cu un prosop aspru :| acum pantalonii sau albit in zona aia si nu iese nici cum. Au fost spalati de 3 ori, am incarcat 1 cu otet,cu ariel da nici cum nu iese albeata aia, deci? sfaturi ceva?

http://postimg.org/image/7moc0qb7r/ o poza, nu se vede asa horror dar cand ii iau pe mine se vede groaznic

3 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

S-au albit... albeata aia nu are cum sa mai iasa, s-au decolorat acolo, nu e o pata alba. Poti eventual sa le faci o "pata" simetrica in cealalta parte si sa spui ca asa e modelul happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frati? nu stiu ce-a facut tata in tinerete dar...in fine.
Ii poti vopsi, alta solutie n-ai.Da, e nasol ca trebuie sa-i vopsesti pe de-a-ntregul ca sa nu-ti iasa baltati.

| Desutsu explică:

Multumesc pentru raspunsuri, am incercat tot felul de metode, i-am spalat cu ariel de 3 ori, cu otet si multe altele si niciun efect cand solutia era simpla laughing) tot ce trebuie facut pentru cei care se confrunta cu aceasta problema e sa lasati tricoul/blugii la uscat si apoi sa frecati foarte bine cu o perie ( e buna si periuta de dinti) fara apa fara nimic si gata straight face uh cat de simplu