| Liana030809 a întrebat:

Este posibil sa mi se suspende contul daca dau raspunsuri la caterinca? Nu de alta dar il am de cand eram in clasa a 3a si are valoare emotionala pentru mine.

Răspuns Câştigător
| GPA a răspuns:

Este bine să oferi un răspuns detaliat, complet, care să păstreze tematica subiectului, să nu fie off-topic(pe lângă subiect). În primul rând este vorba mai mult de bun simț decât de caterincă. Este important să-i ajutăm pe ceilalți, oferindu-le răspunsuri îndrumătoare, cât mai concrete, răspunsuri care, în cele mai neașteptate situații, pot salva vieți. Câtă vreme răspunsurile pe care le-ai oferit in decursul acestui timp, de la prima creare a contului până astăzi, nu au încălcat regulamentul comunității TPU : https://www.tpu.ro/termeni-si-conditii, nu este nicio problemă.

În răspunsurile tale nu trebuie să se regăsească :
-conținut care încalcă drepturi de autor ©
-conținut, limbaj obscen/trivial
-conținut periculos pentru sistemele informatice (viruși/viermi, trojane, keyloggere, programe rootkit, PUPs-uri și programe asociate amenințărilor de natură cibernetică)
-conținut care încalcă legislația

| Liana030809 explică (pentru GPA):

Eu ajut oamenii dar sub forma de gluma sad si chiar daca raspunsurile mele nu au fost de ajutor sper ca macar sa fi inseninat ziua unei persoane cu ele

| GPA a răspuns (pentru Liana030809):

Râdem, glumim, dar in limita bunului simț, cum am ziswinking

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este posibil, au avut destui contul suspendat pentru raspunsuri irelevante sau in bataie de joc.

| AcelCinevaa a răspuns:

Pai dacă in 2015 erai clasa a 3-a acum ești... a 8-a? Și ce înseamnă "răspunsuri la caterinca"? Oamenii care intra pe aici caută rezolvări pentru anumite probleme, nu are nimeni chef de glumite de preșcolar.

| Liana030809 explică (pentru AcelCinevaa):

Contul il am de mult mai inainte de 2015 laughing)) pe atunci l-am folosit probabil pentru ultima oara. si in conditiile in care as fi putut ramane corigenta e o mare posibilitate ca in prezent sa ma aflu in clasa a 8a. scuza-ma ca am un suflet si un comportament neinteles dar ma aflu la o varsta complicata

| darrio2007 a răspuns (pentru AcelCinevaa):

Din cate stiam 3+5=8.

| AcelCinevaa a răspuns (pentru darrio2007):

Da, era o întrebare retorica. Adică tot mic e, ce valoare sentimentala sa aiba? laughing

| Liana030809 explică:

Bine de stiut!