| anonim_4396 a întrebat:

Nu prea inteleg ce inseamna funda puteti sa-mi spuneti va rog! Sunt nou si nu prea stiu multe pe-aici dar va rog spuneti-mi ce inseamna funda am observat cuvantul asta in unele intrebari ale altor de exemplu:,, Dau funda! daca imi aduceti playeri,,

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Bine ai venit printre noi!
Funda = Cocarda oranj = Răspuns câştigător = 100 de puncte.
Este un fel de "Mulţumesc". În acest fel îi mulţumeşti celui, care te-a ajutat cel mai mult, răspunsul căruia a fost cel mai bun, din punctul tău de vedere.
Când te vei hotărî, ce răspuns este cel mai bun/folositor (în mod normal ai maxim 5 zile la dispoziţie), va trebui să dai clic pe "Declară răspuns câştigător" în dreapta răspunsului preferat, iar apoi să dai clic pe "OK". E simplu.

Citeşte şi Întrebările frecvente: http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente ! O să găseşti multe răspunsuri şi aici. Succes. Numai bine.

2 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Bun venit in comunitatea TPU. (Toti Pentru Unul)!
Asa numita "Funda" apare in dreapta raspunsului. Ea este portocalie, dar pana nu apesi pe ea e gri. Persoanei carei ii dai funda va primi 100 de puncte.
Acum iti voi spune cum se foloseste.
"Funda", nu i-o dai oricui! Cu ea trebuie sa "umbli" cu grija. Este un fel de ''Multumesc". Trebuie sa i-o dai acelei persoanei care te-a ajutat cel mai mult, din punctul tau de vedere. Ai doar 5 zile la dispozitie de a da-o. Cand vei apasa pe ea te va intreba: "Esti sigur ca acest raspus sa fie castigator?" (ceva de genul), si tu vei apasa ''DA'', daca tu crezi ca merita "funda", iar ''NU'' daca tu crezi ca n-o merita.
Cam atat. O zi buna!

| MxM222 a răspuns:

Buna!
Funda este semnul raspunsului castigator.Are forma unei panglici oranj, care sta in fata fiecarui utilizator care-ti raspunde la orice intrebare pusa de tine.Este ca un fel de multumire virtuala.A alege un raspuns castigator, inseamna a-ti arata recunostinta fata de cel care consideri ca te-a ajutat cel mai mult.Dai click pe ea si se va transforma in portocaliu.
Nu-i asa ca esti nou nouta pe acest site?
Daca da, Bine ai venit pe TPU!
Te vei acomoda cu noi si cu bune, dar si cu rele.
Mult succes!
Te pup dulce!