| Ksonik77 a întrebat:

Voi ce parere aveti despre cei care posteaza o intrebare pe TPU si scriu : ~Scuzati categoria~? Parerea mea este ca e mai usor sa schimbi categoria decat sa scrii : ~Scuzati categoria~!

Răspuns Câştigător
| vocea a răspuns:

Sun aceea care cred ca daca pune o intrebare ce nu tine de categoria respectiva si o pun acolo unde audienta este mai mare crede ca va primi un raspuns mai repede si bun, dar de fapt si in mod normal intrebarile care se incadreaza intr-o categorie trebuie puse strict in aceea categorie cine va stii sa ii raspunda ii va raspunde

| Ksonik77 explică (pentru vocea):

Iti multumesc pentru raspuns, ai funda! Numai binehappy

6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
In momentul care dau de o intrebare si constat ca nu este la categoria potrivita, am grija sa o mut la categoria potrivita.
Este mai comod pentru unii crezand ca vor primi mai multe raspunsuri.
Dar daca nu stii ce sa ii raspunzi, tot degeaba.
O seara bunahappy

| Fatamuntilor a răspuns:

De obicei pun cei care vor un raspuns rapid.
De cele mai multe ori sesizez adminii.

| Jipa95 a răspuns:

Si care-i faza. Oricum, daca nu sti la ce categorie se incadreaza intrebarea ta, adminii o vor muta la categoria potrivita.

| dragosbogdan001 a răspuns:

Unii o posteaza la categorii aiurea ca sa se raspunda mai repede la intrebare. Adica vreau sa zic ca la unele categorii se raspunde mai repede(ex: T/A, totul despre TPU etc.), iar la altele mai greu (ex: Thnologie). Oricum, seniorii pot sa dea la evaluare intrebare ca trebuie mutata si adminii o muta.

| Ksonik77 explică:

Va multumesc pentru raspunsurihappy