| july00 a întrebat:

Ce parere aveti despre piercingurile in limba?
Scuzati categoria!
Funda!

Răspuns Câştigător
| DianaDidi95 a răspuns:

E destul de periculos. In primul rand, pentru ca te doare foarte tare! In al doilea rand, dupa ce ti-l pui nu o sa ai voie sa fumezi, sa bei sucuri, nimic rece sau fierbinte, o sa ai mai multe restrictii. Si in primele doua saptamani, aproximativ...nu o sa poti manca mai nimic. Spuun toate astea pentru ca si sora mea si-a pus, si manca supa cu paiul straight face in rest nu putea sa mestece nimic. Nu a mai putut sa suporte durerea si a mers sa si-l scoata dupa nici o luna.
Si mai e ceva, poti chiar sa faci o infectie. Eu nu cred ca e o idee prea buna sa ti-l pui. big grin

14 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Mi se pare total deplasat de normalitate un pierce in limba, jur! Ce poti sa faci cu el? Sa vorbesti ca si cum ai avea un carbune in gura si ca sa te lauzi cu el trebuie sa scotii limba afara ca potaile! Plus, e si foarte dureros.

| Azµre a răspuns:

Pro - Că nu se văd laughing
Contra- Strici limba...

| drogh a răspuns:

E o prostie să îţi pui piercing în limbă. Cu ce te ajută? Care este beneficiul? Că o să te vadă cineva cu alţi ochi, adică mai şmecher, mai schimbat şi mai tupeist? Ba deloc. Provoacă o durere insuportabilă şi te poţi trezi cu o infecţie oricând sau cel mai rău ca în viitor să rămâi fără dinţi şi să fii nevoit să te descurci aşa fără să mânănci lucruri gustoase, doar să te axezi pe ceva uşor. Piercingul este doar un moft la adolescenţi care la bătrâneţe nici nu o să mai vadă rostul acestuia.

| july00 explică (pentru drogh):

Nu neaparat.

| Predator30 a răspuns:

De ce sa iti pui chesti de alea mai bine ramai asa cum te-a lasat Dumnezeu, eu consider ca este o prostie sa iti pui piercingurii, pentru ce vrei sa iti pui sa pari mai interesanta? In fine e problema ta...

| Isabella95 a răspuns:

Eu am in buza, in limba nu imi place deloc mi se pare cam deranjant!

| ORDKEO a răspuns:

O sa fiu sincera, cred ca oamenii de speta joasa isi pun asa ceva in limba. fara suparare.

| july00 explică (pentru ORDKEO):

Am intrebat doar..eu nu am happy

| ORDKEO a răspuns (pentru july00):

Ok,sfatul meu e sa nu-ti pui daca te tenteaza ca o sa-ti para rau, stiu pe cineva care a avut si a ramas cu o gaura in limba de toata frumusetea.

| IREros a răspuns:

Nu am o parere buna despre piercing niciunde nu numai in limbahappy de ce ar face cineva asa ceva? cu siguranta mai atragator/atragatoare nu te face. Insa fiecare face ce vrea cu corpul luihappy

| Angiiiiiii a răspuns:

Sunt cele mai dureroase de pe pamant si plus dinti care vin in contact cu el se pot sparge sau crapa iar cele mai multe din persoanele cu piercing in limba sunt mai expuse problemelor gingivale. Bijuteria poate veni in contact cu gingiile si poate produce ranirea sau chiar retragerea acestora. Si asta duce dreptat la pierderea dintilor;

| july00 explică (pentru Angiiiiiii):

Deci numai pentru dinti sunt un pericol piercingurile?

| Angiiiiiii a răspuns (pentru july00):

Pai daca vrei sa ramai fara dinti laughing)