| AnaSayLove a întrebat:

Vreau sa trimit un mesaj unei persoane pe TPU (o am deja adaugata la prieteni) dar nu pot pentru ca atunci cand apas trimite imi spune asta :Statusul de membru junior nu permite trimiterea de mesaje acestui utilizator.
Ce vrea sa insemne?

Răspuns Câştigător
| alexandrualind a răspuns:

Numa seniori pot.

Cum ajung senior?
Pentru a ajunge senior ai nevoie de 100 de raspunsuri postate in comunitate si 10 zile trecute de la crearea contului. Numarul de funde nu conteaza in aceasta situatie.

http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente#26

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mai ai nevoie de 74 de raspunsuri si 3 zile pentru a deveni utilizator senior.Deci membru cu drepturi depline pe TPU.
Ca sa afli asta pozitioneaza cursorul pe acea bara orizontala din dreapta pozei tale de la profil (fara click).

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrea sa insemna ca pana nu dai macar 100 raspunsuri valide esti inca junior si nu poti da mesaje

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Din PĂCATE, aşa şi-a setat userul respectiv Mesageria privată :(

Vezi alte detalii ( despre acest aspect ) în răspunsul pe care l-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......va-rogggg/

Toate cele bune!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ai două posibilități:

1. Poți interveni la o postare de-a lui, în care să-l rogi să-și modifice setările, fiindcă vrei să-i vorbești/să-i comunici ceva, în privat.

OBS: Fiecare avem de ales (la setările contului) opțiunea dorită, din cele patru oferite:
http://i.imgur.com/zk8RHMl.jpg
Precizez, chiar dacă ești JUNIOR poți trimite mesaje, dar cel mai mult contează setările celuilalt!
Dacă el/ea alegea să primească mesaje de la "Toți membrii TPU", azi nu mai puneai întrebarea, fiindcă expedierea era reușită. : ))

2. Te străduiești să oferi 100 de răspunsuri, în cazul acesta, devii membru senior, deci nu mai trebuie să-l rogi. ))

| J0B0MAT a răspuns:

Cum ţi s-a spus mai sus.Dar poţi trimite felicitări acelei persoane şi îi scrii în felicitare ce vrei tu.În plus, felicitările se trimit mai repede ca mesajele.

| Staind a răspuns:

Inseamna ca numai membrii seniori pot trimite mesaje private.
Langa rank ai un fel de bara. Cand va fi plina o sa fii membru senior.
Ca sa fii senior ai nevoie de 7 zile si 100 de raspunsuri. Abia dupa vei putea trimite mesaje.

| TOP10Litera a răspuns:

Ca şi mine trebuie să aştepţi să faci ceva vechime şi să strângi ceva puncte aici pe TPU tongue aşa că răspinde tuturor, strânge puncte şi vei scăpa de statutul de "membru junior"!