| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Salutare,TPU! Pe 8 Septembrie am vândut vechiul meu iPhone 6 unui necunoscut.motivul vânzării a fost ca mi-am luat modelul mai nou.acum vreau sa vând și 6s pentru a-mi achiziționa modelul recent.ieri M a sunat cineva și mi-a spus ca este interesat de 6s.m-am dus sa ma întâlnesc cu el și era aceeași persoana care mi-a cumpărat iPhone 6. mi-a smuls 6s ul din mâna și mi-a dat vechiul iPhone 6. mi-a spus ca îmi mai vad telefonul după ce ii aduc 1300 de lei deoarece iPhone 6 nu prinde semnal

1 răspuns:
| Andreeas_Andreeas_1997 explică:

M-am dus la poliție, am făcut plângere și mi-a înapoiat telefonul, am picat amândoi la o înțelegere.sa l reparam și sa îl vindem, dar am fost cu el la service Și mi au spus ca telefonul și a pierdut imeiul.el i-a făcut update la soft, deci nu ma privește pe mine problema pe care a întâlnit-o tocmai după 4 luni.voi ce spune ți sa fac? El a spus sa punem amândoi bani pentru o placa de baza, dar eu zic ca N ar trebui sa ma intereseze problema pe care a întâlnit-o la update.a fost fix problema lui când a bifat ca este de acord cu termenii și condițiile Apple