| Tman a întrebat:

Scuzati categoria,dar eu nu pot raspunde la intrebari dintr-un fel sau altul. Mi-am verificat emailul,am scris toate datele, dar tot nu pot. De ce?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna si bun venit alaturi de noihappy
vad ca abia esti inregistrat pe site, pentru a fi aprobate intrebarile/raspunsurile tale, trebuiesc verificate, cum in aceasta perioada sunt sfintele sarbatori, cred ca si adminii acestui site au o mini vacanta, e posibil ca de maine sa vina cineva sa verifice orice are legatura cu site-ul..nu te descuraja si fii activ pe site.
O zi frumoasa sa ai si Craciun fericithappy

6 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu ai confirmata adresa de email.

| EmaS a răspuns:

Vezi ca atunci cand vrei sa raspunzi iti apare scris cu rosu ca nu ai adresa de email confirmata.Dai click si astepti sa primesti un email de confirmare.Cauta in Spam.Acolo o sa fie un link pe care dai click si gata.Esti sigura ca adresa de email este una valida?

| onasis1961 a răspuns:

Din regulamentulTPU:
Cum raspund la o intrebare pe TPU?
Pentru a raspunde unei intrebari puse de un alt membru al TPU este suficient sa dai click pe butonul portocaliu "Raspunde!" din dreptul intrebarii respective. In cazul in care intrebarea respectiva inca nu a primit niciun raspuns, butonul va afisa textul "Raspunde primul!", pe fundal rosu. Daca nu esti logat, ti se va cere sa te loghezi sau sa optezi pentru crearea unui cont pe TPU.ro, iar raspunsul tau va fi atribuit acelui cont. Dupa aceasta, formuleaza raspunsul si da click pe "Raspunde".
Cum imi pot edita o intrebare sau un raspuns?
Acceseaza categoria "Intrebarile mele" sau "Raspunsurile mele" atunci cand esti logat si deasupra la fiecare dintre ele vei observa butonul de "Editeaza". Pentru a putea edita o postare, trebuie sa ai deja 10 intrebari si raspunsuri aprobate in comunitate. Optiunea este valabila timp de o zi de la data la care ai facut postarea, din dorinta de a mentine consistena site-ului.
Crăciun fericit!

| TestPetrut a răspuns:

Poate cand ai primit emailu trebuia sa dai activare cont si iti dadea un link dadeai click pe el si ti-l activa

Răspuns utilizator avertizat
| emilitalia a răspuns:

Ai citit regulamentul TPU de la intrebari frecvente? Am postat un raspuns, dar nu a aparut pe site. Ce se intampla?
Ca si in cazul intrebarilor, postarile care apartin utilizatorilor noi vor fi temporar vizibile pe site doar autorilor lor si utilizatorilor care sunt logati. Dupa ce vor fi vizualizate de minimum 20 de utilizatori logati fara a fi raportate, respectivele postari vor fi vizibile pentru toata lumea.