| Andra_Ahnana_ a întrebat:

Cum șterg o întrebare când nu mai am acces la contul respectiv de email?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"din când în când mă mai urc la volan cu mașina lu frate miu ...Pareri?"

lasă mașina aia, ia-ți tu una dacă n-ai și mân-o că doar e (sau va fi) a ta

| VoidEternal a răspuns:

Singurul lucru pe care îl poți face este sa conduci in continuare. Abilitățile vin cu timpul. Priceperea și simțul mașinii la fel. Recompenseaza-l pe fratele tău că îți dă mașina (eventual cotizează la motorină) sau motivează-l cumva sa te ajute in continuare. Dacă el nu e dispus, găsește pe altcineva. E nasol sa lași foarte mult timp să treacă de la luarea permisului până când începi să conduci. De asta tine-te de fratele tău cât poți de mult sau fain așa fel încât să conduci cat mai mult.

Partea cu oprirea am patit-o și eu cu soția mea și chiar e enervantă. Îi ziceam să frâneze și abia după 2 secunde începea mașina sa decelereze un pic. La volan trebuie sa ai reflexe bune, să acționezi rapid, viața ta și a altora poate depinde de asta. Și asta nu e o exagerare. O fracțiune de secundă contează. Când îți zice sa frânezi pune imediat piciorul pe frana dacă nu e deja acolo și apăsă ferm pe frana. Nu să bruschezi mașina, nu să lași urme de anvelopă pe asfalt, dar sa se vadă clar că percutezi că mașina încetinește și ca tu reacționezi și te poți mișca rapid.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Mai plateste odata scoala de soferi, daca practica a ramas problema la final cand ai terminat si ai luat permisul.
O mai faci odata si rezolvi problemele pe care le mai ai

| Andra_Ahnana_ explică:

Mda, v-ați gândit mult sa mai adăugați încă un hate aici. Domn' Instructor, eu efectuez foarte repede orice manevra. Nu am probleme majore. Dar nu ați înțeles nimic, sunteți genul de instructor de pe vremea comunismului, nu empatizati cu elevii. Sa luați banii și atât.