| ChiyoTheo a întrebat:

Sunt noua in acest site asa ca ni stiu ce este funda. Ati putea sa imi explicati?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Funda se acorda raspunsului care ti-a fost de folos si este un fel de "multumesc".
Ea apare in dreapta fiecarui raspuns sub forma unei fundite gri, iar cand pui mouse-ul pe ea se face portocalie si sub ea scrie "declara raspunsul castigor" valorand 100 de puncte.
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

| ChiyoTheo explică (pentru Esperança):

Multumesc mult!

| Esperança a răspuns (pentru ChiyoTheo):

Cu placere!
O seara buna, bye.

3 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

"Funda", este un "Mulțumesc" virtual. Aceasta valorează 100 de puncte. Te ajută pentru a crește în rank (topul utilizatorilor) http://www.tpu.ro/useri. Cum se dă?
În dreptul răspunsului pe care-l consideri cel mai bun/folositor din punctul tău de vedere se află o panglică gri (oranj) pe care scrie "Declară răspunsul câștigător". Când vei apăsa pe ea îți va apărea pe ecran următorul mesaj: "Ești sigur că vrei să alegi răspunsul ca fiind câștigător?", iar tu dacă ești sigur, apeși pe "OK".