| DomGoe a întrebat:

Sunteti de acord cu chestia aia cu drepturile de autor si nu stiu ce legi?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sund de acord, este munca autorului si nimeni n-are dreptul s-o fure. Si apoi, indiferent ca suntem ori nu de acord, toti trebuie sa respectam legea(la noi L.8/1996), altfel ne expunem la sanctiuni destul de drastice. Numai bine!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Da, sunt de acord.
În legislația actuală, efecte își produce Legea numărul 8/1996 privind dreptul de autor și drepturile conexe.
Pa, pa.

Apache
| Apache a răspuns:

Sincer da...cu toate ca ne afecteaza pe toti
de ex : daca esti un autor ce scrie 10 ani la o carte si vrea sa o puna la vanzare ...cum te-ai simti sa vina unul si sa iti fure munca de 10 ani ca sa isi asume el veniturile?
de asta sunt bune drepturile de autor...

| Abandoned a răspuns:

Chiar eu am propus cel mai des pe blog sa se faca ceva in privinta asta. Sunt de acord, dar mai ales cred ca lucrul acesta trebuia facut la lansarea TPU in 2008, nu dupa vreo 3 ani!

| irina_5692 a răspuns:

Da! Dar serios ce fel de intrebare mai este si acesta?! Normal ca oameni sunt de acord cu acest lucru!

| dotidri a răspuns:

Nu pricep sensul intrebarii... daca nu ar exista drepturi de autor [care cel mai frecvent se intalnesc protejate de watermark/semnatura] cum ar sti profesorii care e testul tau?