| 19diana99 a întrebat:

Unde pot asculta cum se citesc cuvintele in limba engleza?

7 răspunsuri:
| Tweetymrrr a răspuns:

Accesezi http://translate.google.com/, iar după ce scrii enunţul îţi va apărea în colţul din dreapta jos ceva asemănător unui difuzor. Apasă pe acesta şi vei primi şi pronunţia.
Succes!

| IuliaMihaella a răspuns:

La Google Translate
Scrii enuntul, iar in dreapta jos este un fel de difuzor. Apesi pe el si auzi pronuntia propozitiei.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.internetpolyglot.com/ o sa vezi tu cum functioneaza, daca ai ceva intrebari, scrie-mi un mesaj la privat sau daca nu poti acolo, gasesti tu ceva :)

| LifeEndsWithADream a răspuns:

La Google Translate.
http://translate.google.com/? hl=en&hl=en&tab=fT#en|ro|
Scrii cuvantul, iar in partea de dreapta, jos, a partatului unde ai scris cuvantul, exista un butonel mic. Dai click acolo. :)

| Adynanana a răspuns:

Pai la google translate o sa vezi in dreapta jos la engleza un megafon micut da pe el si ai sa auzi

| 19diana99 explică:

Mersi mlt de tot