| EvaTramell a întrebat:

Vreau sa mi schimb parola de pe contul de pe TPU si nu pot.
Nu mai pot sa intru pe acel mail deoarece am activar Accont Keys si nu ma mai lasa sa intrustraight face.
Si nu pot sa mi schimb aici mailul. Si nu inteleg de ce?

Cum pot sa intru pe acel mail?
Ca mi-am activat acel account key si cand dau sa intru de pe calculator nu ma lasa deoarece trebuie sa accept pe telefon si nu mai pot intrastraight face ca m-am deconectat de pe telefon.
Ce pot sa fac? help!

5 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Acceseaza linkul si expune problema pe pagina respectiva. Voi sti sa te indrume.

http://www.tpu.ro/contact

| EvaTramell explică (pentru dannyel86):

Vreau sa mi dezactivez aceea account key si nu pot. Nu pot sa mi accesez contul si ma enerveza :@

| dannyel86 a răspuns (pentru EvaTramell):

E adresa de yahoo mail?
"Account key" inlocuieste parola, valabil pentru dispozitivele mobile.

Vezi detalii pe:
http://fortune.com/2015/10/16/yahoo-password-security/

"In case a person loses the device, backup email accounts or phone numbers can be used to verify identity."

| EvaTramell explică (pentru dannyel86):

Nu mergem nu știu ce sa fac straight face

| dannyel86 a răspuns (pentru EvaTramell):

Pe TPU, la sectiunea "Setarile contului meu", ai posibilitatea sa introduci o alta adresa de mail pe care sa primesti notificarile. Pentru a rezolva problema, ti-ar trebui o noua adresa de mail (gmail, sau tot yahoo), la care sa conectezi contul existent TPU si prin care sa-ti modifici parola.