| alexa6808 a întrebat:

Vreau sa sterg o persoana de pe facebook dar nu stiu cum! cine imi zice si mie?

4 răspunsuri:
| Chiti a răspuns:

Https://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account
daca dai click contul o sa fie dezactivat timp de 2 saptamani dupa care daca nu te mai loghezi pe acel cont va fi sters
funda?

| Chiti a răspuns:

Sau daca vrei sa o scoti de la prieteni intra pe pagina persoanei respective si unde sunt afisati pritenii ei putin mai jos e ceva de genu

Sugerează-i prieteni
Scoate din lista de prieteni
Distribuie profil
Denunță/blochează această persoană

| didixdsgregtrh a răspuns:

Buna.deci dai pe profilul persoanei si vezi ca in partea stanga jos ai mai multe optiuni.una dintre ele este sa scoti persoana de la prieteni.:d! funda?smug

| elena_3930 a răspuns:

Sa "stergi" o persoana adica sa nu iti mai fie prieten, nu? Dai click pe persoana respesctiva, iar exact sub lista lui de prieteni scrie mic cu albastru "Unfriend". Click acolo si voila!winking funda?