| bmcriss a întrebat:

Am auzit de nu stiu cate ori intrebarea : "ce-a fost primul, oul sau gaina?". care e raspunsul?

15 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

Nu este niciun raspuns.Este dilema pentru ca nu se poate raspunde.
@A12NDRA, si gaina de unde a venit? Nu tot dintr-un ou?
Nu se poate afla :
"De unde vine gaina?" "Din ou!" "si oul?" "din gaina!" "si gaina?" "din ou!"...si asa mai departe.

Este o dilema.:->

| BruneTTe a răspuns:

Gaina in ou laughing))) asa a fost la inceput. Nu era puiul in ou, era gaina si au aparut deodata big grin

| princessOfcaraibe a răspuns:

Daca dumnezeu a creat animalele si nu ouale de animale sau puii de animale... deci raspunsul este gaina

| Neah a răspuns:

Daca te gandesti bine, daca crezi in Dumnezeu atunci:
La inceput in Geneza zicea ca a creat animale etc.
In fine, e greu de explicat, e gaina.

| A12NDRA a răspuns:

Gaina, pentru ca ouale vin de la gaina, un ou nu poate aparea din aer, e logic ca mai intai a fost gaina, pentru ca apoi sa faca oua in continuare.

| PhotoIsMyLife a răspuns:

Cocoșul. După găina, cu care s-a giugiulit cocoșul, și după a ieșit oul!
O găină plăcută!
Aaa o zi plăcută!

| andreeaemmma a răspuns:

Gaina
Fiind ca inai au fost create animalele, iar apoi acestea au avut "copilasi"{ laughing }

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Gaina, ca Dumnezeu a creat animalele mai intai.

| Deni7 a răspuns:

Cum din coasta lui Adam a aparut Eva, din oasele de cocos a aparut gaina, iar din gaina oul.Deci primul a fost cocosul.big grin

| Anapoda a răspuns:

Poti pune intrebarea asta de mii de ori, nu vei primii niciodata un raspuns exact, mereu v-or fii 2 raspunsuri:oul sau gainatongue dar dupa cum am vazut majoritatea au spus gaina deci majoritatea are dreptatewinking si asa zic si eu : gaina pe care a creat-o Dumnezeu.citeste geneza 2:24-27, ai sa te convingiwinkingbig grin

| MadNNNeS a răspuns:

Cocosul.

| FaraNume_7993 a răspuns:

Primul a fost gaine si dupa aia oul
Dar daca ma gandesc bine prima oara a fost cocosul care sa giugiulit cu gaina si dupa aia oul laughing
papalaughing

| IoanaJoker a răspuns:

Intrebarea asta e o intrebare infinita. daca zici oul "Dar oul de unde a venit?" "Din gaina!" " Si gaina?" "Din ou!" "Si oul?" "Din gaina!" "Si gaina?' "Din ou!".
si tot asa. nu are un raspuns definitiv. ca sie eu mi-am zis " Ce-i cu gaina asta si cu oul ei cu tot?!" dar vad ca nici acum nu stiu big grin. Pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba-bauu!