| Scurtu_Catalin_1969 a întrebat:

cine stie raspunsul corect la intrebarea : ce a fost mai intai oul sau gaina?

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Oul. Ma gandesc ca nu numai gaina face oua deci e destul de posibil sa fi fost alte animale inainte ei care sa faca oua...

| Scurtu_Catalin_1969 explică (pentru Ionait):

Da ai dreptare, dinozaurii faceau oua, inainte ca gainile sa existe, deci oul a fost primul.

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Nu se stie nici pana astazi cine a fost primul.

| Florenta16 a răspuns:

Dumnezeu a creat animalele, pasarile, insectele si tot. Asa a fost create si gaina, care dupa a ouat, asadar gaina a fost prima, din ea iesind oul dupa pentru a da nastere unei viitoare "generatii" laughing.

| Scurtu_Catalin_1969 explică (pentru Florenta16):

Din punct de vedere stiintific, nu ai dreptate. Vreau raspunsul corect.

| Florenta16 a răspuns (pentru Scurtu_Catalin_1969):

Stiintific, oul. Daca nu-i alba, e neagra laughing

| Scurtu_Catalin_1969 explică (pentru Florenta16):

Argumente?

| darrio2007 a răspuns (pentru Scurtu_Catalin_1969):

Vad ca stii ceva, totusi.De ce mai ceri parerea altora? Sau nu este raspunsul pe care il astepti?

| Scurtu_Catalin_1969 explică (pentru darrio2007):

Intrbarea era foarte veche, si fara raspuns.

| darrio2007 a răspuns (pentru Scurtu_Catalin_1969):

Ok.

| CartofiorDulce a răspuns:

Prima vaca de pe Terra a facut un ou, si apoi a iesit gaina care a facut alte oua.

| ionutcatalinpetreanu a răspuns:

Oul,desigur! Nu de gaina, ci de dinozaur!