| MoarteaDisco a întrebat:

Cine a fost primul oul sau gaina. Raspunsul corect va primi

Răspuns Câştigător
| crystynel23 a răspuns:

Cine stie, o minuna a naturii... poate un ou de un anumit animal a cazut in cuibul altui animal si astfel s-a facut o noua rasa de animale, poate...

9 răspunsuri:
| georgesur a răspuns:

@MoarteaDisco,pentru ca intrebarea asta a fost pusa de nenumarate ori si nu a primit inca un raspuns corect, facem un "aranjament":iti dau raspunsul daca-mi rezolvi (si explici logica) urmatoarea problema(tot cu oua si gaini):
"O gaina si jumatate face un ou si jumatate intr-o zi si jumatate.Cite oua fac trei gaini in trei zile?"

| MadnessCaffe a răspuns:

S-a mai pus intrebarea asta.

Oul (nu mai dau iarasi explicatii)

@Rose13 Dinozaurii laughing

| Cristian_6815 a răspuns:

Si eu m-am gandit acum ceva timp la asta din cate stiu cea mai relevanta teorie este ca gaina a fost prima pentru ca a evoluat dintr-o alta specie ce nu era ovipara (facatoare de oua ) in una ce facea oua, prin urmare gaina a fostbig grin

| eRefleX a răspuns:

Cocosul laughing

| Rose123 a răspuns:

Pai primul a fost oul, din care a iesit gaina care a facut alt ou... intrebarea este cine a facut oul din care a iesit gaina laughing laughing

| cristian_4833 a răspuns:

Primul a fost oul deoarece organismul viu din coaja a avut acelasi DNA ca si gaina in care s-a transformat. asaca concluzia este ca primul a aparut oul si apoi gaina. te rog fundita

Răspuns utilizator avertizat
| faranum3 a răspuns:

Oul nu are cum pentru ca trebuia sa fie o gaina care sa il faca...si nici cu gaina nu prea merge ca trebuia sa iasa din ou.Asa ca ramane o enigma! laughing