| UrsulinăPolară a întrebat:

Am chef de ras. caut ceva amuzant. dau funda celor mai amuzante chestii

Răspuns Câştigător
| ץtгє๓3๒гєคк๔คภςє a răspuns:

Un grup de politisti se aduna in jurul sefului lor.
-atentiune-zice sefu'- incepem operatiunea! Potriviti-va ceasurile. E 11:48. Pentru cei cu ceasuri digitale: betisor, betisor, scaunel, om de zapada.

Mama Mariei striga peste gardul curtii:
- Marie, ia mai lasa-l odata pe Ion si vino acasa.
- Bine, mama, il mai las o data si vin.

Un troleu. Ultima statie. Un politist vede un student a adormit, iar pe genunchi o carte: "Teoria campului magnetic". Politistul il trezeste pe student si ii spune:
- Scoala, agronomule, am ajuns...

Anunt la radio intr-un supermarket: "Soferul BMW-ului seria 7, culoare neagra cu numarul 001, parcat langa un Fierrari rosu! Luati-va, va rog, ligheanul, eu nu pot deschide usa!"

Sotia a plecat in deplasare. Sotul il scoala pe copil si il duce la gradinita. Vin in una, dar acolo li se spune:
- Nu e copilul nostru!
Plec in alta - aceeasi poveste. Urca in masina, merg... Copilul spune:
- Tata, inca o gradinita si eu voi intarzia la scoala!

Ce faci, cand vezi o tipa frumoasa?
- O downloadez.

O pana extraordinara pe un bulevard, se astepta de jumatate de ora coloana Presedintelui Bush. Un sofer se da jos din masina si se apropie de un grup de alti soferi:
-ce se intampla?
-Presedintele a fost luat ostatic, teroristii cer 3 milioane de $, daca nu, ii dau foc. Noi incepem sa strangem care cat poate.
-si cat ati strans pana acum?
-20 de litri.

Pe o corabie ce se scufunda, unul din pasageri intreaba pe capitan:
- Suntem departe de pamant?
- Nu departe, un kilometru.
- Dar in ce directie?
- Verticala...

Funda?

4 răspunsuri:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Am 1 ou.îl împărțim. :d

| DyaElla a răspuns:

O sa-ti para raw ca ai zis asta
o sa te doara brtika f raw
sa te uiti la toate:
http://www.youtube.com/watch?v=WVnin-gEnXk&NR=1
Baba danseaza disko :))
http://www.youtube.com/watch?v=k54mBgKpBNI&NR=1
Hip Hop baba, cu tigarea in gura
http://www.youtube.com/watch?v=9cChWhaIQHM&NR=1
O baba imbracata in mireasa ce sperie oamenii, incepe putin mai tarziu dupa ce aia termina de vb...
http://www.youtube.com/watch?v=-jGnZhYKoCY&NR=1
La muzeu, i se s^&% scheletului, E TARE! sa te uiti ce moaca a facut aia in maieu galben
http://www.youtube.com/watch?v=-jGnZhYKoCY&NR=1
Sper sa-ti ajunga
;)

| AugustaD a răspuns:

Primele nu sunt asa de amuzant dar cateva chiar sunt tari:P
http://ironmim.com/39-de-poze-facute-la-momentul-potrivit/

| NoName_2639 a răspuns:

"Aici odihneşte un avocat, un om cu suflet bun, un om onorabil", citeşte un tip pe o piatră funerară...
- Doamne Sfinte! îşi face cruce tipul. Ăştia au băgat trei oameni în acelaşi mormânt!"

,, Inculpatul catre avocatul sau:
- Daca scap cu sase luni, primiti de la mine 20.000 de euro...
Avocatul dupa terminarea procesului:
- A fost ceva munca... Judecatorii voiau sa te achite...''

Intra un barbat distrus? Intr-o carciuma si striga:
- Toti avocatii suntniste prosti!
De la o masa se ridica un tip solid si se apropie de tipul disperat:
- Retrageti-va cuvintele!
- De ce? Sunteti avocat?
- Nu, sunt prost!''

,, Asistenta intra isterica in cabinetul doctorului:
- Domnule doctor, pacientul care tocmai a iesit de la dumneavoastra a murit pe hol.
- Mda, schimba-i repede pozitia, sa para ca tocmai intra.''

,,-Domnule doctor am inceput sa uit lucruri, ce trebuie sa fac la servici, acasa, uit unde imi parchez masina...
- Da, este o problema. Si de cand se intampla?
- De cand ce?''

Bulă se plimba cu taică-su prin munţi. Deodată, taică-su dispare. Bulă, agitat, întreabă:
- Tată, ai căzut în prăpastie?
- Daaaa.
- Şi ai păţit ceva?
- Nuuuu, se aude din prăpastie.
- Dar e adîncă prăpastia?
- Încă n-am ajuns...

Un tip îsi suna disperat medicul de familie:
- Doctore, vino repede, nevasta-mea are apendicita...
- Nu se poate, anul trecut am operat-o de apendicita. Ai vazut tu pe cineva care sa aiba doua apendice?
- Nu, tampitule! Dar tu n-ai mai vazut pe cineva sa aiba doua neveste?