| al9264 a întrebat:

Aurul are valoare, dar putem trai fara el. Apa e ieftina, dar nu putem trai fara ea. Ce se intampla?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orice lucru care e rar are o valoare mai mare ca ceva care e in catitate mai mare, banuiesc ca in desert apa e foarte scumpa mai scumpa ca aurul

| UzOm a răspuns (pentru RAY):

Înseamnă că și tu ești scump. Mai ales că nu am mai văzut sau auzit de specimene ca tine. laughing

| RAY a răspuns (pentru UzOm):

Frumos vocabular

| WaterDrop a răspuns:

Cine te-a mintit ca apa este ieftina? laughing

Exista o intreaga industrie care scoate foarte multi bani din apa iar in curand pe masura ce se diminueaza resursele, vor scoate si mai multi bani.

Cat despre aur, are valoare doar pentru ca ii dam noi.

| alexandrualind a răspuns:

Nu stiu d-astea sau d-alalalte
Cred ca asta e raspunsul:

https://youtu.be/X0wWxiWlB5Q

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai incercat sa faci niste versuri pentru o manea dar nu ti-au iesit?

| Lary_Larisa_1999_Ag36 a răspuns:

Nu intotdeauna tot ce are valoare este tot ce-i bun. Uneori avem nevoie si de lucruri minuscule care completeaza goluri mari.

| DarkWolf2003 a răspuns:

Pai, aurul este cel mai valoro metal pretios din lume, dar sunt destul de sigura ca nu poti sa te duci la magazin, s cumperi o paine si sa ceri sa iti dea rest la un lingou de aur. Iar apa este ieftina si ne ajuta mult mai mult decat aurul, care dup parerea mea nu are nici o valoare in fata apei.