| alinsov a întrebat:

De ce nu putem trai fara dragoste?

Răspuns Câştigător
| Puf a răspuns:

Pentru ca fiecare iubim in felul nostrulove struck, fiecare iubeste diferit, insa pentru toti dragostea e un lucru important in viata!:X in viata trebuie din toate cate putin!

9 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Ba da, se poate trai si fara dragoste, dar ajungem la un momentdat sa ne spunem ca am trait degeaba. E altfel, si e frumos cand iubim si suntem iubiti.
Daca dragoste nu e, nimic nu e!

| Ирина19 a răspuns:

Pentru ca fara dragoste viata n-ar avea rost

| Rukhsandra a răspuns:

Ce viata am avea daca n-am iubi?

| daii a răspuns:

Asculta si vei intelege... http://www.trilulilu.ro/Mike2694/377fc4f6960e27
Dragostea este ca apa si aerul. Nu poti trai fara ea. Nu existi.

by daii;).

| Alexaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Daca nu ar exista dragoste, majoritatea dintre noi nu am fi existat pentru ca am fost facuti din dragoste si doriti ( am zis majoritatea ).

E frumos sentimentul acela... fluturasi in stomac love struck emotii cand vorbesti cu persoana iubita la telefon, temeri sa nu se intample ceva rau.De ce ai pus intrebarea asta? Nu putem pentru ca este dar de la Dumnezeu sa iubim pentru ca e foarte frumos.

| Puxy:X a răspuns:

Daca nu am iubii nu am stii :
ca avem pentru cine sa ne trezim

Penru cine sa luptam

Pentru cine sa ne zbatem si sa putem lupta cu cei din jur.

| RoCkKiD a răspuns:

Omul e o fiinta sociala iar unitate structurala a societatii este familia.Desi teoretic nu e 100% nevoie de dragoste pentru a o intemeia tine mai mult atunci cand exista.As putea sa iti mai enumar si rolurile familiei dar nu as face decat sa plictisesc lumea si nu cred ca asteptai genul asta de raspuns dar uite-l ca e.

bafta!

| adrianaa a răspuns:

Pentru ca dragoste inseamna si obisnuinta happy obisnuinta cu persoana de langa tine

| D-Anna a răspuns:

Deoarece cunoastem dragostea, poate ca daca nu am fi cunoscut-o si nu am fi stiut ce e am fi putut trai fara ea.Insa dragostea exista din totdeauna si am simtito fiecare in diferite moduri. Dragostea nu are explicatie, nu se anunta cand vine, dar sti sigur ca e mereu acolo.Nu crezi ca fara dragoste am fi...seci?