| Pamanteanul a întrebat:

Banii multi nu aduc fericirea și viata e scurta, dar vreau și eu sa trăiesc o viata scurta într-o vila, sa am o fată dulce lângă mine și când ma îmbolnăvesc sa am bani de medicamente, ce părere aveți? Sau o sa întru în iad dacă trăiesc într-o vila și fac asta? De ce?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru vise (plăcute de altfel) nu e nimeni de blamat

| Design2021 a răspuns:

Banii intr-adevar nu aduc fericirea, ci numarul lor laughing
Asta cu banii nu aduc fericirea a fost inventata de saraci ca sa zica si ei ceva de bogati.

| BaluGabriel24 a răspuns:

Hah, fii serios. E bine sa vrei bani, banii sunt buni. Doar sa nu te rezumi doar la un scop egoist, sa-i vrei doar pentru tine. Însă întâi trebuie să faci niște schimbări în relația ta cu banii.

Uite aici 2 materiale care sigur o să îți schimbe felul în care privești banii:

https://www.youtube.com/watch?v=9fZ3E018l6s&t=69s

https://www.youtube.com/watch?v=turT_ShcqVA&t=36s

Sper că te-am ajutat. Succes!