| anonim_4396 a întrebat:

Banii aduc Fericirea
Sunt de acord cu aceasta afirmatie
Ce parere aveti

10 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Banii nu aduc fericirea, dar o întreţin.

| anonim_4396 explică (pentru Alyra):

Cind ai de toate si multi bani este kruta

| TRANSVERSAL a răspuns:

Sunt alte lucruri care ar trebui sa primeze in viata noastra, sa fie mai importante, gandeste-te ca daca ai bani nu poti face chiar orice.dar daca nu i ai ce faci? e bine sa ai bani dar de exemplu o familie foarte bogata isi doreste copii dar cu toate ca are bani nu pot avea de asta ce mai zici?

| anonim_4396 explică (pentru TRANSVERSAL):

Copii mie nu prea imi plac dar banii da sunt si alte lucruri dar aproape toate sunt bazate pe bani

| DoodyAlexx a răspuns:

Aduc pe dracu fericirea. Daca nu ai sanatate si prieteni adevarati ( nu doar dupa banii tai daca esti bogat ) degeaba ai bani, parerea mea.

| anonim_4396 explică (pentru DoodyAlexx):

Da sanatatea si prietenii nu se cumpara dar in rest aduc fericirea

| DoodyAlexx a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ar fi? Un iphone ultima generatie? O masina "bengoasa"? O vila cu 14 camere din care folosesti maxim 3? Poti trai si cu un Nokia 3110, cu un opel sau orice alta masina decenta in timp ce locuiesti intr-un apartament la fel, decent.

| anonim_4396 explică (pentru DoodyAlexx):

Mai bine un iphone o masina si o vila si inca citeva milioane de dolari ca bani de buzunar

| DoodyAlexx a răspuns (pentru anonim_4396):

Fiecare cu impresia lui despre fericire, dar sunt de parere ca Rosy a dat raspunsul castigator :d

| MissSunshine94 a răspuns:

Ce folos daca o sa ai multi bani, dar o sa fii singur ca un ciine?!
Stii ajunge acel moment in viata in care iti dai seama, cit de mult conteaza sa stii ca cineva te iubeste si te sustine asa cum esti..indiferent ca ai tu bani sau nu!
Da, ei poate si aduc fericirea insa pentru mine numai in cazurile extreme!