| Dizzydizz a întrebat:

C parere aveti despre: banii nu aduc fericirea dar o intretin?

Răspuns Câştigător
| PurpleAngel a răspuns:

Nu o sa tin o predica despre cum banii aduc sau nu fericirea... depinde de fiecare si de ce prioritati are in viata dar pentru mine banii nu inseamna totul... adica inteleg ca fara bani nu faci nimic dar exista si lucruri mai importante cum ar fi prietenii si iubirea, iar daca le ai pe acestea si ai si banii, atunci te poti numi un om fericithappy!

10 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Ideea e ca fericirea adevarata apare cand ai nevoie de foarte putine. Atunci cand renunti la tot ce este lux si inca esti fericit. Banii pot fi utilizati pentru fericire. Un mare idealist nu poate face prea multe fara bani. Din aceasta cauza chiar se umilesc. Dar nu fac asta pentru ei. O fac pentru ceilalti.

| baru a răspuns:

Pre corecta nu este. Ce pot sa-ti spun, este ca, Banul i-ti da stabilitate. Deodata ce ai stabilitate sigur esti fericit. Deodata ce esti fericit denota ca nu duci lipsa de nimica. Deci -----Fara bani nu ai aer fara bani nu poti trai Fara bani te rog sa ma ierti nu obisnuiesc sa vorbesc urit dar este din popor. fara bani puti a prost Daca nu ai bani nu ai nimica Pacat dar asta este realitatea Pa

| TiinutsS:╳DiiiD a răspuns:

De fapt e invers: Banii aduc fericirea dar nu o intretin.Stii de ce? Pentru ca banii sunt o fericire trecatoare, doar o amagire de moment.happy Gandeste-te ca esti singur.singur,singur.Cu un morman de bani. E? Cum e?happy

| Narfundo a răspuns:

Suna binetongue.

| mirunaioana a răspuns:

Bani n-aduc fericirea, pentru ca fericirea nu poate fi cumparata. Uite un citat dintr-o melodie a Corinei Chiriac - Banii n-aduc fercirea:"Banii n-aduc fercirea, mult mai de pret e iubirea fiindca n-o poti cumpara orisicati bani ai avea.Cu bani poti lua giuvaiere, bratari, cercei, coliere - cate pe lume au un nume dar niciun singur sarut!" Si are dreptate pentru ca poti fi fericita daca ai bani si ai foarte multe persoane care te iubesc si le iubesti alaturi de tine.De asemenea mai poti fi fericit chiar daca nu ai prea multi bani dar ai langa tine persoane deosebite ce te apreciaza pentru ceea ce esti cu adevarat.Insa,nu poti fi cu adevarat fericit atunci cand ai foarte multi bani, sau nu ai deloc dar nu ai pe nimeni langa tine.

| irina20 a răspuns:

"Banii n-aduc fericirea, o cumpara gata facuta!"

| romel a răspuns:

Pretenul mai nu bani te fac fericit sau fericita ci domnul iisus baniii sitn pet a iti cumpara cele necesare mincare haine masina etc dar nu te face fericit ci domnul isus te face feciti pet ca prin harul sau esti pe acest pamint si sa iti spuna ca el te iubeste si te vrea in cer asa ca nu fa prostia sa iti pui nadejdia si increderea in bani ci in domnul iisus si nu ita c aintro buna ziii o sa pelci in vesnicie si vei inchide ochiii pet totdiauna su nu vei lua cu tine decit 4 scinduri ceva haine sa puna corpul in sicriu imbracat asa ca degeaba ai bani daca in inima nu il ai pe pe domnul iisus ca el sa te vindece de otrava pacatului mortal si sa fiii inn cer cu el si nu uita ca in iad te vrea satana si nu domnul iisus asa ca domnul iisus te iubeste si te vrea in cer ai nevoie de medicamentul si sa te vindeci de pacat si sa fiii si tu in cer ok asa ca nu iit puen sepranta in bani ci in domnul iisus ok

| ayase a răspuns (pentru romel):

Nu vreau sa par nesimtita, dar cred ca este cazul sa iei niste lectii serioase de gramatica.Gramatica ta este execrabila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pretene banii nu aduc fericirea bani sint pe pamint pet a mentine existenta asa ca nu banii nu baniii te ajuta sa traesti ci domnul este cel ce te face fericit sau fericita nu uita ca ca intr-o buna ziii o sa pleci de pe acest pamint si nu esti ei nimica cu tine in groapa ci 4 scinduri si ceva haine pe tine sa te puna in sicriu iar in rest baniii ramin pe pamint asa ca la domnul iisus te face fericit degeaba ai bani daca nu il ai pe domnul iisus in inima ta si sa ai viata vesnica in cer cu el am dreptate sau nu sau ma insel eu corecteaza-ma asa ca ia si mai si ginedeste-te cel mai mult cei mai important bani sau domnul iisus si care iti iubeste sufletul tau si vrea sa fiii cu el in cer nu uita ca prin harul si bunatatea domnului esti pe acest pamint asa ca ia si uita-te la domnul iisus si primeste-l in inima ta ca domn si mintuitor si ne vedem in cer asa ca nu uita pacatul este ca un venin care te poate ucide mortal ai nevoie de medicamentul domnului iisus care este singele curs pe cruce la golgata ca tu sa fiii in cer nu in iad in iad te vrea satana nu domnul asa ca ia decizi bune in viata si nu iti pune increderea in bani ci in domnul iisus ok ok domnul sa fie cutine amice

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gghg