| Bebelushaaː a întrebat:

Barbierul este omul care barbiereste pe oamenii care nu se pot barbierii singuri. Pe el cine il barbiereste? happy

Răspuns Câştigător
| Betty a răspuns:

Eu nu o stiama asalaughing. era: un barbier barbiereste doar oamenii care nu se barbieresc singuri. Barbierul se barbiereste (singur)?

si raspunsul este Nu. Daca barbierul nu se barbiereste inseamna ca indeplineste conditiile din prima parte a problemei (de a nu se barbieri) deci ar putea sa se barbiereasca, si totusi daca s-ar barbieri ar incalca regula spusa mai sus. Practic problema se contrazice si totusi e cat se poate de corecta.
raspunsul final fiind: barbierul nu se barbiereste, problema este un paradox.smug

sper ca ai inteles ce voiam eu sa ziclaughing

10 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Nevasta-sa! laughing

| cretzufinish a răspuns:

Tot lama laughing

| Bacemi a răspuns:

Un amic foarte bun. Sau chiar el uneori. Sau poate pune pisica ( am zis sa iti ofer si un ultim raspuns conform rubricii ).

| Fluffy a răspuns:

Bunicsu lu' buniculaughing

| Derye a răspuns:

Barbierului nu ii creste par pe fata V_V

| Bebelushaaː explică:

Problema nu are raspuns, este un cerc vicios.
laughingDar mi-au placut raspunsurile voastre

| Bebelushaaː explică:

@ Vali:
Daca l`ar barbieri alt barbier, ar insemna ca el nu poate barbierii pe cei care nu se pot barbierii laughing
In finee.cam greu de explicat big grin

| Blanketation a răspuns:

Sotie-sa ca ea nu se barbiereste! laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O barbiereasa de salon day dreaming.

| Vali_1342 a răspuns:

Probabil ca alt barbier big grin!