| Hirako a întrebat:

Barbierul, care este barbat, barbiereste pe toti barbatii, mai putin pe cei care se barbieresc singuri.Se barbiereste barbierul singur?

22 răspunsuri:
| Rikudou a răspuns:

Simplu.Ajungi la expresia:Nu se barbiereste pentru ca se barbiereste singur.Deci dase barbiereste.

| KIDoOr a răspuns:

Pentru ca barbierul este un barbat care stie arta barbieriei, barbierul cu pricina se va duce la un alt barbat care barbiereste barbati care nu se barbieresc singuri cu scopul de a-i fi barbierita barba de un barbier ce stie a barbieri, dar de legea barbierului nu este reflexiva, barbierul nostru isi va barbierii singur barba-i de barbier cum a invatat la scoala barbierilor pe cand barbierul nostru invata barbierirea barbilor de barbati. fericit?

Răspuns utilizator avertizat
| 4b a răspuns (pentru KIDoOr):

laughingfrumoasa explicatia

| Downfall a răspuns (pentru KIDoOr):

Da, ne-ai lămurit laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barbierul barbiereste barba barbatului barbos dar barba barbierului barbos barbierita de el nu va fi

| Hirako explică (pentru anonim_4396):

" Divulgaritatea umanistica a unui om s-ar putea retusa pe un blastom al nonsalantei nonconformistice, umai ca aceasta republistica interumana s-ar putea repudia pe un anumit tronson umanitar.As vrea ca totul, in aceasta zi a unui prohod pe care divinitatea interumana se putea codifica o impartasanie pura, s-ar putea restructura pe un anumit disconfort plurirenascentistic umanitar. Eu am venit ca sa confirm, sunt intr-o urbanistica, intr-o cazuistica medicala a unui univers transvers si am luat aceasta impartasanie intr-un situs inversus, intr-un nonsalant subunivers. "

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hirako):

te rog, tu vorbesti d'astea la copii mai? stii ce inseamna sa fi minor si inocent? daca te spun lui tata nu stiu ce-o sa patesti

| Kyrie a răspuns:

Ce ma? laughing

| わたなべ久美子 a răspuns:

Da mai se bierbierestelaughing

| Pitbull305 a răspuns:

Normal ca da.

| fallsHD a răspuns:

Tema la logica much?

| Hirako explică (pentru fallsHD):

Este un paradox.Nu se poate rezolva, deci nu are cum sa fie o temawinking

Răspuns utilizator avertizat
| Hirako explică (pentru lolosaurus):

Este adevarat ca trebuie sa ai un IQ cel putin mediu ca sa intelegi.

Daca se barbiereste singur, de fapt NU se barbiereste, pentru ca el ii barbierbereste pe cei care NU se barberesc singuri.
Daca nu se barbiereste singur, de fapt se barbiereste, pentru ca el ii barbiereste pe cei care nu o fac singuri.

Ai inteles paradoxul? happy

Răspuns utilizator avertizat
| Hirako explică (pentru lolosaurus):

Da, mai avea informatii legate de istorie si glume pe seama lui.Eu ti-am aratat care e paradoxul, nu suntem pe wikipedia sa iti arat si cum/unde a aparutwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Hirako explică (pentru lolosaurus):

Esti papagal si nu intelegi alta limba in afara de papagaleasca? Este acelasi paradox, doar ca spus cu alte cuvinte. Poti pastra esenta si daca schimbi exprimarea, dar cred ca limba romana e prea complexa ca sa o intelegi tu.

Răspuns utilizator avertizat
| Hirako explică (pentru lolosaurus):

Lmao.Te pierzi in detalii si uiti care e esentialul.E ca si cum la un examen de matematica ti-ar reprosa ca nu ai scris destul de frumos.Se vede clar ca nu stii in ce lume traiesti... Oricum, toate cele bune!

Răspuns utilizator avertizat