| JustaLittle a întrebat:

Am facut o mare prostie. Umblam pe la setari la telefon (Android) si am vazut ca memoria e ocupata si am decis sa mut niste chestii. M-am plictisit sa mut cu manager de fisiere si inteligentul de mine a dat "muta toate fisierele", nu am fost atenta ca scria sa fie mutate in memoria interna. Bineinteles nu am avut spatiu suficient si au inceput erorile, am sters rapid ceva aplicatii mai mari ca sa fie cat de cat functional telefonul, altfel era ocupat 3, 7 din 3, 9. Acum nu mai pot accesa ce fotografii aveam pe cardul de memorie si memoria interna, mesajul fiind ca nu exista. Am inchis telefonul (ca sa nu fac si mai mult rau cu prostimea mea). Speranta mea este sa recuperez pozele (de restul datelor nu ma intereseaza), se poate face asta? Sunt dispusa sa-l duc in service/la cineva competent.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Exista o vorba: Prostia se plateste! happy
Nu rade nimeni de necazul tau, dar daca nu ai pe cineva care sa cunoasca domeniul IT, astfel incat sa-ti recupereze datele cu ajutorul unui pc/laptop si un soft, va trebui sa scoti bani din buzunar pentru service, ca sa ai din nou acces la ceea ce ai vrut sa muti in memoria interna.
Daca viitoare e bine sa intrebi, atunci cand vrei sa-ti optimizezi telefonul. happy

1 răspuns:
| cristi202 a răspuns:

Incearca sa conectezi telefonul la PC, uneori eu am reusit sa fac din PC in telefon ce nu mai reuseam cu telefonul, ca macar sa salvezi ce ai in telefon.