| cristi28122000 a întrebat:

De ce nu imi recunoaste telefonul toata memoria interna. Mai am 7gb și deja îmi apare avertismentul cu memorie ocupata.

5 răspunsuri:
| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Niciodata n-o sa ti se poata umple toata memoria interna!

De exemplu, daca pe card scrie 16GB, iti incap pe el cam 14, 5 sau 14... daca ai de 64GB, iti incap pe el 59, 59GB...

| sergiu_9343 a răspuns:

Cel mai probabil memoria telefonului tau este împărțită în 3 "compartimente"
1) sistemul de operare
2)aplicații
3)poze, muzică, filme etc.
Avertismentul cred că are legătură cu spațiul dedicat aplicațiilor.
Dacă vrei mai multe detalii lasă-ne mai multe date despre telefon( model, sistem de operare).

| cristi28122000 explică (pentru sergiu_9343):

Zte blade s6, Android 5.0.2,2gb ram, memorie interna 16 gb

| sergiu_9343 a răspuns (pentru cristi28122000):

După ce am căutat puțin pe internet cred că răspunsul este același.
Dacă vrei să eliberezi memoria ocupată încearcă să ștergi cache de la fiecare aplicație(de obicei Chrome, Facebook, Messenger și Youtube au cache-ul mare), șterge aplicațiile pe care nu le folosești sau mută-le pe un card micro-sd.

| cristi28122000 explică (pentru sergiu_9343):

Cand incerc sa mut o aplicatie pe card imi da eroare cu toate ca mai am 4gb liberi pe card