| AAAdelin a întrebat:

Am un Sony Xpreia L Si am o problema cu sistemul(4.1). Imi creaza automat fisiere in folderul LOST.DIR si unu-doua fisiere in folderul DCIM, si ocupa peste 3 Gb in memoria interna, pentru a evita creearea LOST.Dir am inteles ca trebuie sa nu mai repornesc telefonul, dar ca sa nu se mai creeze automat folderul cu fisierele. thumbails ce sa fac?! raman mereu fara memorie din cauza asta!

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

LOST. DIR e creat automat de orice telefon ce ruleaza android.
Iar in DCIM, iar, automat.
Ca sa scapi de ce foloseste acolo, trebuie sa tii mai putine aplicatii instalate daca te derajeaza asa mult...

| AAAdelin explică:

Problema e ca dupa ce sterg LOST.DIR mi se goleste din memorie, dar dupa ce sterg ficierul din DCIM nu imi mai arata ca am golit memoria, si ramane pe 0 Kb liberi sad

| 0x11111051 a răspuns:

Nu instala aplicatii multe. El se creaza pe SD automat, la orice telefon ce ruleaza android.