| ๖ClaSSic a întrebat:

Cat doarme o pisica pe zi? Pentru ca mi se pare ca a mea nu se mai trezeste...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta depinde de mâţă. Poate dormi jumătate de oră, o oră, o jumătate de zi, o zi sau poate să nu se mai trezească vreodată. Dacă vrei s-o trezeşti într-un mod " original ", du-te aproape de ea şi bate rapid şi puternic din palme lângă urechile ei(dar vezi să fie pisică tânără, că dacă are peste 6-7 ani s-ar putea s-o bagi în somnul de veci).

48 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Ce i-ai pus iar în mâncare?

| ๖ClaSSic explică (pentru Musique):

Nu i-am pus somnifere... asta stiu sigur.

| MaliciousDeath a răspuns:

Pai gandeste-te ca eu m-am trezit acu' o ora.Adica la 14:30.
thinking Acum inteleg de ce ma asociaza lumea mereu cu o pisica.

| ๖ClaSSic explică (pentru MaliciousDeath):

Eu m-am trezit devreme... nu de alta, dar cocosul ala de la vecini isi face treaba foarte bine laughing Daca ar reusi si pe pisica mea sa o trezeasca... thinking

| MaliciousDeath a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

Pai din experienta iti spun ca dac-o stropesti cu apa, sigur se trezeste.Imi iubesc parintii.laughing

| ๖ClaSSic explică (pentru MaliciousDeath):

Dac-o mai stropesc si cu apa... nici nu vreau sa-mi imaginez (saraca pisica) laughing

| onasis1961 a răspuns:

Pisica este aproape cel mai somnoros animal dintre speciile de mamifere, durata somnului este influentata de temperatura ambientala, starea vremii si varsta.
Stiati ca pisica este intrecuta la orele de somn doar de oposum si liliac?
O pisica adulta si cu stare buna de sanatate isi petrece aproximativ 40-60% din timp dormind, in medie intre 11-17 ore.Din acesta 25% este somn profun iar 75% somn usor.

| zurick a răspuns:

A fost la discoteca matelor si de aceia...

| Ashadow a răspuns:

Doarme 25 de ore pe zi.

| W3R4 a răspuns:

Motanul meu doarme de obicei 6 ore pe zi, dar mă îngijoreaza şi pe mine asta...el de obicei doarme 10. .worried

| KnowEverything a răspuns (pentru W3R4):

Daca nici nu sforaie, intr-adevar, e o problema! laughing
Sa fim totusi realisti, motanii de obicei dorm minim 20 ore pe zi iar restul mananca laughing "What a logica yeaaaah" laughing

| Fridăm a răspuns:

24/24 h.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A avut chef aseară de aceea nu se mai trezeşte laughing

| ๖ClaSSic explică (pentru anonim_4396):

Ma gandeam eu. o si vazusem ieri gatindu-se pentru petrecere, se spala intruna! laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

laughing E clar atunci!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te îngrijora. Al meu doarme de 3 zile ^-^.

| 00AName00 a răspuns:

12236 de ore pe zi.

| GiAnca a răspuns:

E in coma.

Răspuns utilizator avertizat
| SootheMySoul a răspuns:

16 ore maxim
Ca s-o trezesti plimba-te prin casa intr-un costum din carne(gen Lady Gaga)

| ๖ClaSSic explică (pentru SootheMySoul):

rolling on the floor Si cam cat COSTA un costum de asta? thinking

| SootheMySoul a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

Intreab-o pe lady gaga

| ๖ClaSSic explică (pentru SootheMySoul):

Nice idea! Cine are nr ei de telefon? laughing

| SootheMySoul a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

Il am eu:112

| AleXisAleXis a răspuns:

Cine stie ce face noaptea laughing
Poate este in schimbul de noapte si ziua se odihneste laughing

| dodicuta a răspuns:

Ziua doarme mult, mai ales cand este foarte cald afara.Noaptea e activa.

| sebyse a răspuns:

Nu-ti fa griji o pisica poate sa doarma 25/24 ore pe zi mai ales cand e in vacanta la mare

| Rockerrockin a răspuns:

R.I.P dumnezeu s-o ierte sad

| sebyse a răspuns (pentru Rockerrockin):

Asta ii urez eu profei de mate

| ๖ClaSSic explică (pentru sebyse):

Ce urare... unica! rolling on the floor

| NuMaSuporti a răspuns:

Unde naiba gasiti pisici din astea miraculoase care dorm ziua?
A mea sigur era posedata, ziua nu dormea nu ma lasa sa fac nimica, sarea pe mine numa' chef de joaca avea, noapte cand ma bagam la somn la fel, sarea pe mine sa lingea pe fata nu ma lasa toata noaptea sa dorm.

| ๖ClaSSic explică (pentru NuMaSuporti):

Facem schimb de pisici? laughing

| NuMaSuporti a răspuns (pentru ๖ClaSSic):

As fi facat, daca nu ar fi fugit...

| dragon88denis a răspuns:

Cel mult 16 ore.

| OitaZburdalnica a răspuns:

De pisici nu stiu, dar oile dorm 27/24 si zambesc mereu in somn! :3

| ๖ClaSSic explică (pentru OitaZburdalnica):

happy... M-ati innebunit cu oile voaste laughing

| ๖ClaSSic explică (pentru ๖ClaSSic):

*Voastre

| OitaZburdalnica a răspuns:

Am gresit raspunsul, o pisica nu doarme niciodata! http://www.nyan.cat/original.php#

| andreaandy a răspuns:

Pisicile dorm intre 13 si 16 ore pe zi. Le place foarte mult sa doarma. Somnul este una dintre activitatile lor preferate.

| Yazminaa a răspuns:

Cei care adopta pentru prima oara o pisica se intreaba tematori de ce pisica doarme atat de mult. Este perfect normal ca pisicile adulte sa doarma 13-18 ore din zi, iar puii si pisicile batrane chiar mai mult. In plus, pisicile de apartament dorm mai tot timpul.
Este una dintre "activitatile" la care se pricep cel mai bine. Unele dorm mult din plictiseala; de aceea, ar fi ideal sa aiba parte de suficiente stimulente in timpul zilei, fie sub forma de jucarii, fie un companion, fie sesiunile de joaca cu tine, cu mentiunea ca cea principala sa se desfasoare seara; vor prefera astfel aceste stimulente in timpul zilei, alegand noaptea pentru orele de somn.