| ๓ยเ a întrebat:

Ce inseamna pentru voi "taurina"?
Pentru mine inseamna urina de taur

15 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ai o gândire foarte restrânsă!
Taurina este un acid aminoetilsulfonici prezent în secreția biliară. Împreună cu colina formează acidul taurocolic. Se prezintă sub formă de cristale albe, solubile. Acestă substanță este produsă și de organismul nostru, în special în mușchi, creier, inimă și sânge. O persoană care cântărește 70 kg are în mod natural aproximativ 70 g de taurină distribuită în tot corpul, adică de 70 de ori mai multă taurină decât o cutie de băutură energizantă, care conține 1000 mg.
Sursa:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Taurin%C4%83
Pa, pa.

| Spack a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Bună.

Intrebarea e la T/A.
Nu avem nevoie de asa zisa "inteligenta'' a ta.

Pa, pa.

| Furculingură a răspuns:

Taur de urină.

| zurick a răspuns:

Un cuvant prea greu pentru mine de pronuntat...

| єχcєєℓ a răspuns:

Jumate din Red Bull.

| Ashadow a răspuns:

Taurina e o tamburina scrisa de cineva caruia i-a fost foame.

| Fridăm a răspuns:

Red Bull.

| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Inseamna sperma de taur, parerea mea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îngrediente
-urină de vacă
-urină de bou
-GLUCURONOLACTONA
Toate astea rezultă Taurină.
După cercetările mele, taurina trebuie consumată de către bărbați, iar cafeina de către femei.
Recomand pacienților mei să aiba mare grijă. Duce la impotență.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Uite aici ce inseamna,
http://ro.wikipedia.org/wiki/Taurin%C4%83
Te pup!

| 00AName00 a răspuns:

Eu cred ca e saliva de taur.

| Barabulafaradarsaupoate a răspuns:

Canapea sau jeleu...

Caiet?

Bulina!

Ja, la la la la! *cântă*

| AlinnJe a răspuns:

Nu urina ci sperma de taurwinking.

nu face confuzie

| sharlyn a răspuns:

Ah,ah asta am cautat si eu azi pe google, ma contraziceam cu un prieten eu ziceam ca e urina el nu credea, dupa cate am citi pe google e si urina si sperma apoi cine o sti laughing

| FreakyForester a răspuns:

Da.