| Ireeneee a întrebat:

Hei, TPU! Am si eu o problema legata de scoala. Sa incep. Sunt in clasa a5a, si problema este ca diriga mea nu ne lasa afara, in curtea scolii sau la chioscurile de langa scoala :@. In clasa a4a, cand eram mai nici si aveam o doamna invatatoare aveam voie sa megem in curtea scolii sau la chioscuri. Diriga spune ca ie frica sa nu ne bata aia de a8a laughing. Este forte fricoasa, imaginati-va ca de Craciun, cat am stat la scoala inaintea vacantei nu am avut voie nici macar instalatia din vrad sa o punem fiindca ea spune ca o sa luam foc laughing, si toate celelalte clase aveau instalatie in bradhee hee. Ma rog, vroiam sa va intreb, cum o putem convinge sa ne lase si pe noi pe afara fiindca deja vine primavara, se incalzeste, iar noi suntem singura clasa din toata scoala ( 5-8 invatam dupamiaza) care nu avem voie afara. Dau funda la raspunsul care a functionat. Multumesc ca ati avut rabdare sa cititi!

3 răspunsuri:
| LanaDelRayFan a răspuns:

Doamna voastra vrea sa aiba grija de voi.Ati putea sa iesiti afara, iar doamna voastra sa stea pe o bancuta si sa va vegheze.Sau in ora de dirigentie sa faceti ceva impreuna afara. Sper sa mearga! Mult succes! kiss

| Voidwithin a răspuns:

Se vede ca ii pasa de voi, trebuia doar sa-i castigati incredere si sa vorbiti mai mult cu ea pe tema asta.

| cristinacik a răspuns:

Woow ce diriga aveti. PAi nu stiu nu cred ca poti face ceva probabil a trecut printr-o experienta rea si acum ii e frica. In orice caz incercati sa-i aratati ca sunteti mari si responsabili. Nu o puteti convinge asa usor asta e. Asa is proferii. BATUTI IN CAP!