| anonim_4396 a întrebat:

Buna ..raspuns urgent va rog! sunt in clasa a saptea si azi am vrut sa chiulesc de la ora de fizica si am chiulit cu 7 copii! a iesit rau pentru ca ne-a chemat diriga inapoi la scoala pentru ca profa idioata de fizica i-a zis dirigintei asa ca diriga a sunat pe un coleg si la si jumate eram in clasa! Ne-a pus absenta nemot si ne-a tinut morala! Faza e ca mama a aflat si trebuie sa o sune pe diriga sa vb cu ea! Dar eu ce-i zic mamei cand vine acasa... ajutati-ma sa o fac sa inteleaga ca am vrut sa vad cum e sa chiulesti si ca nimeni nu stia nimic la fizica dintre noi 7 si pe deasupra mai aveam si test din tot ce ne-a predat dintra 6 ea si teoria o stiu dar la exercitii suntem toti praf. Deci spuneti-mi ce sa-i zic cand vine ca nu stiu... vreau sa o fac sa inteleaga!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decat un 2, mai bine o absenta...laughing

| Vallerie a răspuns:

Pai zii exact ce ai scris mai sus... Poate nu te va intelege, insa tu incearca sa ii promiti ca te vei schimba si vei corecta totul!

| Anca_Teodora_1991 a răspuns:

Este foarte simplu ai putea sa ii explici situatia gen-"Da mama am chiulit stiu ca nu a fost bine dar ce voiai sa stau in clasa sa imi dea nota mica pentru ca nu am habar sa fac niste probleme."Ai putea sa ii spui ca tu ai invatat dar stii doar teoretic fizica nu si practic adica problemele.Plus ca oricine chiuleste dar nu abuziv desigur.Nu cred eu ca mama ta nu te va intelege si nu mia fi asa speriata, ok? Mult noroc scumpo! Si capul sus o sa fie bine