| UatDăFac a întrebat:

Ce limba e cea mai usoara si care cea mai grea?

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DaVà a răspuns:

Cea mai usoara limba e aia la care lipseste profa iar cea mai grea e aia la care dai 50 de teste pe saptamana

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Cea mai grea e prima si apoi... totul vine de la sinetongue

| LoL a răspuns:

Pai limba unei muste e cea mai usoara si limba unei balene albastre cea mai grea...te refereai la limba asta nu tongue?

| LoL a răspuns:

Pai da...normal ca e t/a ori suntem inteligenti ori nu mai suntem
app care a dat ca raspus limba romana limba rusa etc. nu s-a prins tongue

| AudImagini a răspuns:

Sinceră să fiu cred că cea mai grea e Sarcasmul ( unii nu ştiu să o folosească şi unii nu o înţeleg)

cât despre cea mai uşoară... ENGLEZA ( îmi plaaace )

| DudaYeah a răspuns:

Cea mai usoara e limba pasareasca, iar cea mai grea...romana laughing

| MiHaI a răspuns:

Cea mai usoara e engleza si cea mai grea chineza sau rusa

| AliceHappyGirl a răspuns:

Cea mai usoara e aia pe care o stii, iar cea mai grea aia pe care n-o stii.

| KittyLoveBastet a răspuns:

@Alinutza: A lyublyu Rossiyu! Pochemu vy naiti slozhno?
Rusa are 4 kg si engleza 5 kg... Concluzia o TRAGI singura

| レクス a răspuns:

Cea mai usoara e Engleza(pentru mine), iar cea mai grea...Coreeana

| AcrossTheSky a răspuns:

Tiganeasca

| Miky a răspuns:

Cea mai usoara e romana sau spaniola si grea :japoneza sau chineza
ps : au aceeasi greutate

| Angelic13 a răspuns:

Cea mai usoara este spaniola si dupa parerea mea una dintre cele mai grele limbi este araba. Crede-ma in nici o limba nu exista 3 feluri de T trei feluri de D etc. laughing

| UatDăFac explică:

LoLLoveDinNouPeComeandtellmesomething gandeste`te mai binewinking si da.la limba de`aia ma refer doar e t/a rolling eyes laughing

| Cici4Mici a răspuns:

Mi se pare ca cea mai usoara este engleza si cea mai grea este rusa.