| AndreeutzaDragutzica a întrebat:

Ce limba straina vi se pare cea mai grea si cea mai usoara?

P.Stongueentru mine cea mai grea este araba si cele mai usoare sunt engleza italiana spaniola si desigur romana.

8 răspunsuri:
| AnnaMaria27 a răspuns:

Studiez doar limba engleza si limba franceza! Si pot sa spun ca la niciuna nu am intampinat dificultati! big grin

| Gabbriell a răspuns:

Limba grea- japoneza, araba
Limba usoara- engleza, franceza

| silvipisicutza a răspuns:

Cea mai grea limba este pentru mine azerbaijana, si fara gluma, chiar este complicata, iar cea mai usoara este romana, evident!

| Hikarie a răspuns:

Cea mai grea: araba, suedeza
Cea mai usoara: engleza, italiana, spaniola si mai nou japoneza

| мızυκı a răspuns:

Cea mai grea limbă mi se pare japoneza.
Cea mai ușoară engleza.

| LxxRL a răspuns:

Pentru mine este cea mai usoara italiana si rusa tongue bineintelesc ca eu stiu libmile toate amandoua...happy dar cea mai graea pentru mine este ce chineza tongue sper ca te-am inteles cu chestia asta happy

| Vlad2002 a răspuns:

Cea mai grea: chineza, japoneza, araba
Cea mai usoara: latina, engleza romana

| Vladu_Alex_1998 a răspuns:

Mie mi-sar parea LIMBA FRANCEZA