| Tacus_Vera_1995 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti care este cea mai grea si usoara limba straina?

Răspuns Câştigător
| Dackvareder123 a răspuns:

Cea mai grea ar putea fi chineza sau japoneza, araba, cea mai usoara, dupa parerea mea, este engleza deoarece are putine forme la vrebe, de asemenea, caracterele sunt latine

8 răspunsuri:
| Eastwood a răspuns:

Cea mai grea chineza iar cea mai usoara italiana si franceza.

| AnimatedSignature a răspuns:

CELE MAI GRELE: Arabă, chineză, japoneză, coreană. (se invaţă în 88 săpt.)
CELE MAI UşOARE: Africană, daneză, norvegiană, portugheză, spaniolă, suedeză, franceză, italiană ( şi am găsit şi română rolling on the floor ) (se invaţă în 23-24 săpt.)

| pastru009 a răspuns (pentru AnimatedSignature):

Pai si engleza in cate saptamani? big grin

| AnimatedSignature a răspuns (pentru pastru009):

Pai erau cele mai grele limbi fata de engleza.

| Iamnotme a răspuns:

De exemplu, mie mi se pare că cea mai grea limbă străină este chineza.
Depinde de fiecare, dacă îţi place o limbă străină, şi vrei să o înveţi, nu ţi se pare grea happy

| claudia511 a răspuns:

Cele mai usoare mi se par italiana, engleza, iar cele mai grele chineza, rusa, japoneza, germana.

| AlexandruHS a răspuns:

Grea=Coreana
Usoara=engleza

| nustiumatematica a răspuns:

La chineza e greu sa citesti dar daca stai 6-12 luni vorbesti putina chineza