| мαria a întrebat:

Ce lucruri amuzante fac profesorii vostri in timpul orelor?

Răspuns Câştigător
| Leea1234 a răspuns:

Ooo ce vremuri!
pai aveam o colega indragostita lulea de profu de fizica, caruia ii lipseau doi dinti (cei din mijloc de jos)si de aceea el era un pic sasait si de cele mai mult ori vorbea cu precipitatii, si cum va spuneam colega mea il privea de fiecare data cu privire pierduta visand la cai verzi pe pereti...profu se opreste in dreptul bancii unde statea Anita (asa se numeste colega)si explica lectia, si din cauza danturii o scuipa pe obraz ...la care ea fascinata si cu o voce firava de indragostita:"m-a scuipat!"
acum poate nu mai pare asa e amuzant dar atunci a fost un ras cu lacrimi cum se spune!
si mai era o chestie draguta pe care ne-o spunea profu de romana:"voi tinerii din ziua de azi aveti un beculet rosu pe cortex care va indica SEX, SEX, SEX!"

32 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Profesoara de matematica umbla cu fusta desfacuta si preda de doua ori aceeasi lectie rolling on the floor.

| cretzufinish a răspuns:

Din armata de profi intalniti: mancat alune de pamant (sparte neaparat la masele), rujat, aerisire totala (toate geamurile si usile de la sala) pentru ca suferea chipurile de claustrofobie in timp ce ea venea cu puloer pe gat si vara laughing, mai stau si pe mess...etc

| Cσσкiє a răspuns:

Profesorii mei nu fac nimic ieşit din comun. Doar profesorul de modelaj face rebus şi ne lasă pe noi să lucrăm, sunt la Liceul de Artă. Spuneţi "Mersi" că măcar profesorii voştri nu gesticulează ca ăsta: http://www.youtube.com/watch?v=neAFo6iHL7U.

Răspuns utilizator avertizat
| Ea12345 a răspuns:

Profa de geografie mereu mesteca de zor o guma. Dar mesteca, nu se joaca!hee hee Plus ca se tot lauda cu telefonul ei verde...
Profa de chimie are niste expresii de razi numai dupa 2 ore, cand le intelegilaughing

| Minty a răspuns:

Profu de mate gesticuleaza incontinuu si zice ca ne trazneste de nu ne vedem, noi ii zicem REX, fiul lui care e prof de istorie e rarait si odata un smecheras s-a enervat pe el si i-a zis ca nici rau, ratusca, ramiruca nu stie zice, lui ii zicem REXISOR, profa de geografie ne zice ciurucuri si tufe venetiene si diriginta e cheala si face si urat cu ochii, parca ar fi de pe alta lume.

http://www.prosti.ro/perle-profesori-5-0.htm

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Profesorul de chimie dupa ce umple 4 table cu hieroglife îşi îndoaie genunchii si tot urlă "Elegant dom'le, elegant!"

| asdffghjjkl a răspuns:

Profa de istorie zice ca s-a spalat cu coccolino si ca ii miroase mana frumos laughing Si a spus ca domnul director este maimutoi laughing

| Mjdolhfi a răspuns:

Profu de franceza mereu cand se enerveaza pe baieti ii faci mamaligi, zice ca au tarata in cap, ca ce stau ca o placinta? intr-un an am avut o profa de desen era nebuna saraca... avea telefon si acnd tinea pe * telu zicea este ora x, da ea ne zice noua "copii telefonul meu vorbeste! vorbeste!

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Profa de romana mereu confunda un baiat cu o fata si zice: '' liniste! ce frumos, uitati-va si luati aminte, fata asta [ fiind baiat ] a facut o compunere, s-o ascultam! '' laughing sau profu' de geografie sta pe hol ca sa manance, air noi ne uitam la el laughing

| UnxsurPlusxDexEnergiexFereste`tex a răspuns:

Profa de Religie ne-a recunoscut ca se uita la filme porno straight facelaughing...Profa de franceza se piaptana in orelaughing apoi ne cere servetele, se sterge sub brat apoi cu acelasi servetel isi da pe fatarolling on the floor. Proful de ed.fizica Pute a fasole, Profa de istorie are 1. 40( sa masurat de fata cu noi). si profa de geogra rade din orice fara motivlaughing...

| Miruna3094 a răspuns:

Cred ca nu e ora la care profesoara mea de franceza sa nu vina cu slitul deschis, iar odata a venit cu un crac de la pantalon in cizma si cu celalat peste cizmalaughing
Profesoara de romana face niste cacofonii de tot rasul laughing

| Georgianna3723 a răspuns:

Cele mai tari faze sunt cu profesoreul de geografie. Mereu ne spune ce fete de plapume intoarse avem, ba chiar intr-o ora a venit cu, camera video si ne-a filmat. In alta ora a spus ca fermierii se trezesc singuri in pat si fac "Ihaa-Ihaa" + gesticulatii.

| DracusorImpielitat a răspuns:

Avem o profa suplinitoare de mate, pe nume stoica. noi ii spunem scoica sau ss (s.e.x.y sutien) ca poarta mereu bluza transparente. profa de engleza ne face handicapatii, animale, nebuni, si colegii arunca cu bilute dupa ea, sau fac lucruri care sa o enerveze. odata a purtat o fusta lunga si jupa era rupta la spate si i se vedeau chilotii. doamne, ce am mai ras.

| MangoGirl a răspuns:

Profa de geografie rade de se craceste, noi terminam ea inca rade si profa de romana cu proful de tehno stau ipietriti, se uita in gol si nu misca nici un muschi.si iar radem de nu mai putem cand ne face profa de romana elefanti albastrii

| diamondsx a răspuns:

Profa de chimie vroia sa o strige pe colegmea si spune 3 nume diferite kik obreja nu a rasp nimeni...oprea...nici atat dupa kik obrreja oprea oancea mah da uh nu azui cand te strig si strigase 3 nume diflaughinglol.sau diriga mea e de mate si noi i-am pus porecla unuia peruscanu' si diriga a auzit si de o dat kik peruscanu la tablalaughingrolling on the floor

| IsabelaIssa a răspuns:

Era un profesor de geografie in liceul in care invatam eu, si mai e si acum. Eu nu am facut ore cu el insa toti stiu despre el si il vedeam si noi, El prost nu e, ba chiar foarte destept, doar ca e putin sarit. E rocker el de fel. Tot timpul venea foarte neingrijit, cu un fes in cap, cu un fular pe care il infasura de 3 ori la gat si restul ce atarna il baga in buzunarul de la haina. Avea mustata si mergea putin cocosat, dar avea un mers de parca era buldozer nu ii statea nimeni in fata laughing Odata l-a prins ploaia si ce sa faca? S-a dus in calcelarie si a cerut o pereche de pantaloni de la un profesor foarte gras...nu stiu daca iti poti imagina laughing. Avea tot timpul in buzunar cate un colt de paine, in caz ca i se facea foame. Vara tot gros era imbracat dar nu inteleg de ce. poate nu avea garderoba acasa si le purta pe ellaughing In cancelarie era stapanul televizorului, doar el se uita la ce vroia, si cum televizorul era pus sus trebuia sa se urce pe un scaun, in ciuda colegilor lui si sa schimbe canalul. Odata eu eram la o sala de internet si cica el avea un calculator acolo "rezervat", si cum eu nu am stiut tocmai acolo am nimerit. Normal ca m-a ridicat pe mine ca sa isi ia calculatorul in primire. Sunt multe lucruri comice legate de el dar imi e greu sa mi le amintesc acum pe toate. Din ce povestesc nu e atat de comic, dar daca il vezi e de ajuns laughing

| カルメン a răspuns:

Pai profu meu de religie vine la ora se aseaza la catedra i-si scoate pieptanul si incepe sa-si pieptene suvita lui base(ca doar atat are)laughing)

| DeXxa a răspuns:

Profu' de mate scrie cu o mana la tabla, iar cu cealalta se scarpina in c*r laughing

| Schatten a răspuns:

Profa de chimie doarme la ore, proful de istorie incepe sa se enerveze si sa urle ca ne-au furat bulgarii teritoriul de la sud.

Răspuns utilizator avertizat
| luuu :) a răspuns:

Se scobesc in nas laughing

| CяysƧ a răspuns:

Mi-a povestit mama ca avea o profesoara foarte batrana si venea imbracata in rochii lungi si bufante cum se purtau in epoca moderna.Ea certa mereu fetele ca de ce se machiaza la care mama i zice :
-Auzi.ti da dumneavoastra de ce veniti cu fusta rupta pana la chilotii?waiting
-Unde vezi tu fetit.o ca e rupta straight face?
-In spate :p
totii copii:Asa e asa.i!
Saraca femeie a crezut si a inceput sa se caute pe la spate laughing. Sau mai era unu care i palceau mult cainii si colegii mamei mele au pacalit.o ca e in scoala un catel bolnav rau si fara mancare...proasta a plecat din ora si s-a dus sa caute catelu` rolling on the floor
Cand eram la scoala primara laughing era o tarfa in scoala care se... la 12 ani. Toti copii vorbeau in scoala despre asta, panala urma au auzit si profii. Eram la franceza si doamna de franceza avea vreo 20 de ani ( zicii ca avea 2 metriilaughing era neagra tucii, urata rau si nu avea nici c*R niici TtZe laughing si nici nu era maritata.Nu stiu din ce cauza a inceput sa ne spuna cat de importanta este virginitatea si ca nu trebuie sa facem S3X inainte de casatorie aiureli care pe noi fetele ne faceau sa ne simtim naspa rau si baietii radeau ca prostii la care eu ma ridic in picioare si zic:
-Auzi.ti ce tot ne criticatii? Dumneavoastra mai sunteti virgina?
-Pai normal ca mai sunt, astept barbatul potrivit, cel care ma va lua de nevasta!
-Ce tare sunteti profa happy
( eram si eu mica laughing nu mi-am dat seama de ce a zis ea asa dar acum stau si ma gandesc la cat de rau arata nimeni nu vroia sa o F**@ laughing )
La muzica avem un prof batut in cap laughing.El tot ne explica acolo si noi ascultam muzica la casti.Si il prinde pe unu` la care elevu` zice:
-Ita, ce vrei domne daca nici la ora de muzica nu trebuie sa ascultam muzica...imi bag... laughing saracu` profu` nu stia ce sa zica
sau in alta zi se plimba non-stop prin clasa si din cauza asta nu putam noi sa vorbim si se enerveaza nebunu` clasei si i baga pixul in c*R laughing toti am zis ca o are exmtricularea garantata laughing de unde ca profu` nici nu a simtit laughing si de atunci il strigam POPO sau PROFU` CARE SE F**3 in C*R laughing)
Cand aveam eu 5 ani matusamea avea vreo 17-18 ani si facea meditatii la mate la noi acasa impreuna cu 2 colegii. Ca sa nu mai vrea profu` sa faca meditatii cu ei, auncau mereu pisica pe el rolling on the floor si prfu` ca sa.i potoleasca le-a zis ca la fiecare exercitiu corect le da cate o tigare smug. Matusa mea le facea pe toate corecte aia doi prosti nu faceau nimic bine si de ciuda ca nu le da si lor tigarii ia bagat lu` profu` zapada in pantaofii si zapada sa transformat in apa si cand a bagat profu` picioru` SURPRIZA!
Doamna mea de tehnologie are 50-55 de ani laughing si e cam tampita.A desenat un baiat o p**a pe caiet :
Colegu 1: Profa asta a desenat o p**a pe caiet!
Colegu 2 :Zi sa-i fie lu ma.ta in gura?!
Doamna se duce la banca colegului 2 se uita in caiet si zice:
-S.o ia ma.ta in gura! (panarama de prfa laughing )

| micutzzza22 a răspuns:

Profu de istorie putestraight facestraight facesi isi mai si baga degetul in naslaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi profu meu de mate e ata de idiotlaughing. Poi intr-o ora de scarpina in..., ma scuze de expr.Sau cand explica cuiva ceva a i-a cazut guma din gurza pe caietul elevului respectiv. si daca stau sa le numar o sa muriti DE RAS.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Profa mea de spaniola s-a impiedicat de baca si si-a rupt m***a in ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai la noi avem o profa noua de franca mai tinerica cam 20-25 de ani ca asa si e cam snoabacu ochelari si profu de muzica e de mult in sch il cheam aristica vaida dar noi(toata scoala) ii zicem artistica sau aristotel si o data la ora de franca, inainte sa intre profa faceam galagie si artistica intri in clasa si zice(era si profa)nerda lasati galagia nu vedeti ca a intrat domnisoara de franceza in clasa. si profa:Multumesc domnule artistica noi radeam El: a(hah ha ha ) dar pe mine ma cheama aristica :Ma scuzati domnule profesor : Nui nimic domnisoara, sunt obisnuit(clar se plac...tongue)

| BuburuzZzu` a răspuns:

Avem si noi idioti in scoala
Pai lu profa de chimie i se zice " Cap de vata". Vorbeste mult prost si fara rost.
Profu de istorie ne zice " Elefantii mei"
Diriga zice ca ne arunca la catei, ne face teroristi si bestii iar vorba ei este" Deschid usa si te arunc pe geam"
Profu de fizica le spune la fete " Asa suntezi voi fetele, va repeziti la aia mai groasa"laughing

| MariaSMV a răspuns:

De obicei profa de bio intreaba colegi : "Ce te bagi si tu... Esti cumva supozitor?"... Profu de istorie ii zice unui coleg :"Iubita" laughing sau diriga care a recunoscut k e oarba si surda laughing. Profu de fizica care mi.a platit un pachet de guma in fata clasei... Sunt mai multe dar nu imi amintesc acum...