| oOo VeVeRiTzA oOo a întrebat:

Care sunt cele mai amuzante perle spuse de colegii sau profesorii vostri? fundita kiss

Răspuns Câştigător
| Bibu_2231 a răspuns:

Deci sa incepem din cele mai vechi timpuri (a.ca.a clasa a 9 a) cand Steve ( hai ma...nu il mai stiti? e ala de la scoala 5, ala pe care il batea dianarolling on the floor) a zis ca citez:'' nu toti tigrii sunt delfini'' la ora de logica. ok, eu eram cu Alice in banca si nu pot uita cum am ras.adica, am rasrolling on the floor
apoi eram la o ora de biologie cand profa plictisita ( nevasta lu' diri), somnoroasa, indrazneste sa ne intrebe ceva si ne zice agale: ''mai aveti vreo ora?''
la care noi spunem ca si cum ne-am fi dat sufletul: pai mai avem sport ca de asta am mai ramas''laughing
tot la o ora de biologie de data asta la o lucrare zboara un pix prin clasa, Profa isi ridica ochii dar nu prea repede ca altfel ne prindea cu caietele deschise pe banca si intreaba grav:
''cine a aruncat pixul?''
noi: nu stiiiim
ea catre mine: zi ma, cine a aruncat pixul?
eu: pai nu stiu ca ma uitam in caiet!
Pana si proful de engleza a scos una: eu cred ca ala a gresit numele si a scris lapusneanul, cum a facut si alecsandrilaughing
sau la istorie cand dirigu ii zice unei colege: felicitari, ai luat 10! o lucrare superba! Dar nu ai scris subiectele numarului tauhappy
Tot de la dirigu:bai, sa veniti cu motivatie si cu parintii la scoala ca va scot pe scena politica a clasei, in gura leilor si va pun sa spuneti lectiile invatate!
O alta profa a zis : sa vorbim verbal!( probabil de tic)
si totusi am zis sa mai scot una: pe o plansa scria ''Alecsandri este cel mai mare creator de viata'' la care eu citesc: '' alecsandri este cel mai mare crescator de vite'' big grin
Vaaaiii... dar cand a zis diri ca mai e putin si ne conduce pe ultimul drum laughing apoi se indreapta catre mine si zice:'' o sa mananc la pomana ta!''rolling on the floor
Si inca una de la proful de engleza ( genial om btw) :''cezi, daca eu cad tu razi?''
cezi: nu domn profesor, cum?
profu: dc? daca tu cazi eu radlaughing
V-am zis de faza cu sotia? a.pai vine diri sa ne zica de fondul clasei sau ceva si spunea:'' da.si ii dai sotiei''
noi nimic
el: deci sotiei, da?
la care madi: domn diriginte, dar eu nu am sotiebig grin
profa de geografie: cum rezolvam problemele din Iraq?
cezi: omoram tot!
profa: si acest popor se mai numeste si ''poporul fara teritoriu''
andra: a.ca tiganii?laughing

La o alta lucrare de istorie dirigu incerca sa ne ajute si zice: stiti cele 2 razboaie, da? care sunt? primul si al 2 lea, da?

ah.si la religie profu' cerea nume traditionale la care noi raspundem: Maricicaaaaaaaa

si la tic cand profa incerca sa ne faca sa scriem then zicand ''zen''rolling on the floor

inca una de la Andra ( cu dedicatie si fara numar). Asa deci ea tot incerca sa ii zica ceva lu' diri dar el era foarte ocupat cu nu stiu ce.
andra: domn diri.
diri: si bla bla bla ( cu mult patos)
andra: domn diriginte.
diri : bla bla
Andra se ridica, loveste in banca si zice tare : DOMN DIRIGINTEEEEEE!
tin sa mentionez ca diri era chiar in fata eilaughing

sau noi sa se jucam ''sticluta'' si Alice sa ii dea lu' cezi porunca. Sta ea sa se gandeasca si zice: striptease! Asta ca nu.ca nu stiu ce dar se supune.Incepe el, da camasa jos. ridica si tricoul cand soc! intra diri big grin Cezi se rusinase tot, noi radeam, glume, d'astea la care diri zice: pastrati cascadoriile pentru tabere pentru ca taba
ra e tabara iar scoala e scoala. Apropo, cine mai merge in tabara?laughing

So era 10 b la ora de geografie. Lume plictisita, Cristina Mira era (probabil ) singura concentrata, hai sa zicem si prima banca de la fereastra. Asa, cezar cu vesnica lui problema datorata cica profei ( stiti voi, problema aia…) si noi cu chef de ras. Ajunsesem pe la nu stiu ce materiale de constructii si profa intreaba cum se obtine marmura. Toti se gandeau, incercau, ah.parca isi aminteau cand cezar zice incet dar cat sa aud eu :’’se fierbe’’. Pe mine ma bufneste rasu’ si zic putin mai tare ( din cauza rasului) :’’se fierbe!’’. Ok, toti erau pe jos de ras si ma intrebau cum am putut sa zic asa ceva.laughing profa zambeste putin ( dar nu prea mult) si continua despre argila ca despre marmura s-a rezolvat.
Profa:’’ si la ce se foloseste argila?’’
Eu dupa un moment de gandire intensa : la reumatism?rolling on the floor)

Din seria ‘’ de la diri adunate’’:’’ trebuie’ sa aveti simtu limbi!’’
Sau catre cezi :’’ ma maidanezule!rolling on the floor

Profa noastra de franceza e o doamna foarte. expresivaJ) si uneori seamana cu Virinel big grin. Obisnuieste sa ne puna porecle gen: la tante, chouchou ( me ) sau :’’tu zapacita simpatica ce esti’’ ( Andra). Si mai trebuie sa zic ca doamna Maxim ( am zis) crede ca toate cuvintele din romana provin din franceza, adica avem si noi lingurision, furculision…ah, si profa ne zice zilnic: sa mergeti sa vedeti Roma, sa mergeti sa vedeti Paris, sa mergeti sa vedeti Khjgjydgckw, MERGETI SI VEDETI LUMEA! Si noi suntem gen: ah, acu’ sau mai tarziu?

O zi de luni sau joi, o alta ora plictisitoare de fizica venea. Ne pregateam emotional pentru ora de cascat profesionist cand ne-am dat seama ca proful intarzie. In mod sigur ceva se intamplase, ceva ce trebuia descoperit la timp pentru ca altfel era posibil ca lumea sa fie spulberata. Dar spre fericrea noastra usa s-a deschis si ‘’tudorica’’ a intrat.
Ramona: domn professor daca mai intarziati nu mai vorbesc cu dumneavoastra’’
Proful: haha, sa te vad ca tu nu poti sa taciJ)’’
Noi: K
Tot la o ora de fizica vine Adriana grabita, dupa ce intarziase cam 30 de minute probabil, saluta proful, se aseaza in banca, rasufla usurata ca a ajuns, se gandeste la ceva 2 fractiuni de secunda si exclama:’’ state stateeeeeeee’’! da, noi nici nu am rasJ))

Si acum Cristinaaaaa, pai ce, credeai ca scapi? Dupa ce se certase ‘’ca la usa cortului’’ si dupa ce ii spusese niste chestii verde in fata unei doamne, intra Cristina in clasa infipta, decisa iremediabil sa se aseze in banca si probabil vazand negru in fata ochilor (zic asta pentru ca nu a vazut ca incepusem ora si ca proful e in clasa). Insa la jumatatea drumului datorita privirilor noastre se intoare spre tabla si zise pe un ton militaresc: BUNA ZIUA DOMN PROFESOR!
La care proful ii raspunse calm : ‘’buna ziua, cristina! S-a intamplat ceva?’’

Vineri dimineata la ora de romana au fost cele mai multe perle pe metru patrat. Noi era adormiti si satui de viata asta dura, dupa ce de la prima ora cam chiulisem. Profa de romana se chinuia sa ne faca sa scriem sau sa raspundem la cateva intrebari. Noi cu capetele pe banci cand profa, nervoasa oarecum incepe sa ne imite si asezandu-se cu capul pe catedra zicea:’’ asa se sta, ma? Asa se sta? Pai ce ar fi sa stam toti asa? Noi ne trezim brusc si o auzim: ‘’hai baieti! Sa va aud! Dinu, ti-a placut cartea? Ia povesteste!’
Dinu: maitreyi se culca cu ala…si daca se iubeau asa de mult nu se marita cu floraru’’
Profa: vai! Cum, ma? Ia spune tu, Stefan!
Steve: dupa ce maitreyi s-a daruit floraruluiJ)
Profa: Sunteti obsedati de florar! Perversilor! Asta a fost o dragoste cu nabadai…
Apoi profa a inceput sa predea, si a predate cam repede asa ca Miki a inteles :’’ un personaj lichid’’, si a si repetat asta’’J)

Ah, si la o ora de religie avea de invatat poruncile sau fericirile sau orice are 10 puncte. Spun unii cateva (normal toti de la 1 ca pe asta o stiau cel mai bine) cand Johnny Popa se ridica si zice gesticuland salbatic: EU SUNT Domnul Dumnezeu! Pana si profu a ramas mut pentru cateva clipe crezand poate ca tipul e un obsedatJ)

Profa de Latina printre Caesar, Brutus si altii i-a zis Cristinei ( gurita) :’’ fata, abstinenta dauneaza!’’ Asta a fost chiar duraaaaaaaa.

Asa, eram noi in pub cand vine si Andra si bea un shot. Cei de la bar fiind profound impresionati de volumul gatlejului ei i-am mai dat unul gratis.Cand am vazut am vrut si noi doar ca nu auzeam pana la andra asa ca l-am chemat pe Sandel si i-am zis clar : vreau si eu 3 d’alea, orice ar fi! Nici nu a rasrolling on the floor

14 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

@lollalo asa mi s-a intamplat si mie dar cu profa de romanabig grin

| Derye a răspuns:

Parca maine eram clasa intai.
Cine e cel mai prost din scoala in afara de mine?

Astea sunt doar 2. Am in jur de 50 rolling on the floor

| Sofffie a răspuns:

Viteza se masoara cu ruleta.laughing De o colega spusa
(Pasari) Picioroangele au picioare sexy. De un coleg.

| death a răspuns:

Profa de biologie: "Din ce este alcătuit un copac?"
Colega deosebit de blondă: "Din tulpiniţă şi frunzişoare..."
Profa de biologie (mergând, furioasă, la geam, dincolo de care creştea un ditamai pomu'): "Unde are copacul ăla tulpiniţă şi frunzişoare? Dacă aia e tulpiniţă, eu sunt găină zburătoare, lua-l-ar dracu' de copac cu tulpiniţele şi frunzişoarele lui cu tot! Ia loc!"

Profa de istorie, şi mai blondă: "Moldova s-a format la sud de Carpaţi"

Un prof de matematică: "Bravo, domnişoară! Te-aş aplauda, dar am băşici în palme!"

| Coriii a răspuns:

Profu de religie:
Ce are par
O bagi in gura
O freci
Sh face spuma laughing)
[periuta de dintiShori0 happy rolling on the floor)
la ce va gandeeati? rolling on the floor laughing

| missouri a răspuns:

Suntem in vacanta, hello!
Macar pentru cateva luni pot sa uit de scoala? Si de colegi dar mai ales de profesori? laughing

It's summer!

| Didu a răspuns:

Colegi: Neurocraniul este format din eprubete.
RADE toti de mine!
Goe a scos capul pe geam si s-a lovit de un stalp.
Vitoria Lipan s-a intors acasa si si-a continuat viata cu un alt barbat.
Va jur pe ce vreti voi, doamna profesoara.

| aиdяaaa●• a răspuns:

Profa de engelza(trebuia sa aducem niste priecte despre nu mai stiu ce):Aduceti mai repede panaramele alea de proiecte ca sa va dau note! Aceeasi profa scria traducerea unor cuvinte pe tabla si in loc sa scrie "carare" a scris "cacare"oh go on
Un coleg in ora de engleza:Motherfucker! Profa:Cine a zis asa ceva?(l-a parat unu'). Tu? Mergi cu mine la directoare imediaaat!(ca sa nu-l duca i-a zis sa-si cumpere o culegere sa faca ex la englezaoh go on cine mai are chef de ex in clasa a 8-a, dupa 4 ore pe saptamana?!)
Un coleg la ora de mate:Linia "mijlocitoare" este segmentul...rolling on the floorcat am putut sa radlaughing
Acelasi coleg la ora de mate:Folosim teorema celor 30 de perpendicularelaughing
Profa de romana la inspectie:Care este personajul principal din Praslea cel Voinic si merele de aur?
O colegatongueersonajul principal din Praslea cel Voinic si merele de aur este Fat-Frumoshee hee
Profa de fiizca ne facea in toate felurilebig grinomnilor magari, domnilor tanatalai, Helerman la patrat(aveam 2 gemeni in clasa), Pavele lovite-ar boala, Cioculet, Ciuculete etc.
Profa de muzica la inspectie:Hai puneti intrebari despre Mozart!
Un coleg:Intre ce ani a domnit Mozart? Aaaa, a trait...
Profatongueai da; cum nu stii?rolling on the floor
Diriga unui coleg:Stai jos idiotule, sau esti prost?
Un coleg o suna pe diriga cu privat in ora de dirigentie.Iese diriga pe hol:Alo, alo alo? Colegu':Buna ziua sunteti doamna X? Dirigabig grina, eu sunt! Colegu':Suntem de la Radio Zu(sau nu mai sti exact ce i-a spus). Ati castigat...(i-a inchis telefonul'). Intra diriga in clasa:Niste prosti.Cica au sunat sa-mi zica ca am castigat ceva(parca 1000 de euro). Noi nu mai puteam de raaaasrolling on the floorDiriga:Ce aveti ma, de ce radeti? I-am zis pana la urmaoh go on
La ora de romana l-a pus profa pe un coleg sa citeasca.La ore e mai "mototol" putin, fata de cum se comporta in pauze.Citeste 1 paragraf dintr-un text si zice la un moment dat dupa ce tremurase pana n-a mai pututbig grinoamna! Nu stiu sa citescrolling on the floor
La ora de mate o intreba profa pe o colega:6x8? Ea:56(nu cred ac asta era operatia, dar oricum a dat raspunsul gresit).
O intreaba o colega pe profa de fizicabig grinoamna, cati ani aveti? Ii spune profa, dupa care face ea:Atata are si bunica!hee hee.
Porecle puse de 2 fosti colegi altor colegi:Meaitza(Mihai), Danel(Dany), Elan(Elian), Ardea(Andreea), Andra(Arda), Andrei(Ardei), Roscana(Roxana)thinking
Pe astea mi le amintesc, dar sigur sunt mai multerolling on the floor

| AnneMarriie a răspuns:

Profesoara de romana : cine e personajul principal din amintiri din copilarie
elevul: ion luca caragiale
profesoara de romana: si cum il cheama pe el in opera?
elevul : ion creanga laughing))
oh go on

| marcela290 a răspuns:

Profu de geografie - ridicate in picioare ca sa nu folosesc alt termen (acela era de copite)
profu de goegrafie - vita cornuta
profu de geografie - zebzecule
profude geografie - te-ai slobozit( daca veneai de la wc asa intreba)laughing
funditabatting eyelashes

| marcela290 a răspuns:

Profa de biologie- care este culoarea ochilor unei musculitelaughing

| deel a răspuns:

Pai eram in tabara, si intr-o noapte vreo 10 copii, impreuna cu fotograful am facut karaoke toata noaptea, si cum eram adormiti de tot am scos cateva perle
CE VREI SA-TI ADUCA MOSU? la care una zice o masina cu vedere spre ocean
sau ne uitam la poze tot atunci si am vazut o pasare emo si o pasare care isi tine glasul in gusa

au fost niste faze tare nostime la momentul ala in care, drept va spun nu am dormit toata noaptea nici 5 minute si am cantat ca nebuni

PS tabara era castigata la revista cutezatorii, daca ati auzit de ea

| lollalo a răspuns:

Nu e perla, dar e funny

la ora de engleza o colega de-a mea o intreaba pe profa: " domna profesoara v-ati indreptat la par?"
profa: "nu, dar azi m-am spalat pe cap"
laughing

| NobodyComparesxx a răspuns:

Bun,deci începem de anul trecut,anul de groază!(pentru profitongue )

Ți mintee ca am ruppt ușșșaarolling on the floor Iar pdiriga(profă de mate) ne-a dat test fulgerstraight face Ok, în,, minunata,, orăhappy
Mă uit prin clasă, îl văd pe coleguțul meu stând cu căciula sub piciorul luirolling on the floor
Eu - Ți...cz..iula...
Ăla -? O_O *privire de tâmprolling on the floor *
Eu - ți.a...ăzu... iula:@
Ăla - CE?!
Eu - *strigând în gura mare* Ți-a căzut căciula jos mă Turcule venind din Junglă:@:@
Huh, toată clasa m-a auzit, și dirigaI don't want to see

Anul ăăsta thinking

Proful de biio - Și de asta frunza are tulpină(nu știu ce naiba a vrut să zică)
Noi am mers la a V A să ne spovedeascărolling on the floor Era și a 8, intră bine mersi profu(preotu) in clasă, ici nu zice,, bună ziua,, că începe unu dintr.a 8
Descreieratu ăla- Ne.am pregătit să adormim ca în minunata atotputrnica bisericăbig grinbig grinbig grin *zâmbet de tăntălău*
Profu - Cu mine vorbeai așa bă fleașcă?waiting
Ăla - *îl bufnește râsu* Nu domn.prof,cu ăștiabig grin

Momentan nu îmi mai aduc aminte, anywaybig grin Pa-pahappy