| Sოﺁℓε a întrebat:

Ce nazbati ati facut cand erati mici?

Răspuns Câştigător
| вυттєяƒℓу a răspuns:

1.Eram la bunici si era dimineata si pe la 4 m-a trezit cocosul si m-am dus si l-am fugarit pana l-am prins si l-am aruncat in strada.
2.Ma uitam la desene si am vazut cum faceau astia farse cum puneau galeata cu apa deasupra usii si era ziua bunicului si cand bunica aducea tortul i-a cazut galeata de apa in caplaughing
3.Eram la gradinita si ne punea sa dormim si mie nu imi era somn si educatoarea s-a dus in cancelarie (sau cum se chema) si eu mi-am luat ghiozdanelul din dulap si am plecat acasa si mama a venit de la servici si ma gasit vopsind catelusul in negrulaughing
Si multe alte tampeniirolling on the floor

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu, cand eram mica am facut o prostioara cam amuzanta... intr-o zi frumoasa de vara am avut niste creta colorata. deodata mi-a venit o idee nebuneasca( ce ar fi daca mi-as vopsi catelusa in verde?) iar apoi m-am apucat sa sfaramitez niste bucati de creta verde, apoi, am luat o cana cu apa am si un pic de creta sfaramitata si apoi am aplicato pe blana catelusei, arata nostim dar totusi cool.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde sunt cam multe prima la mana...

1. am inecat vreo 30 de pui am vurt sai invat sa inaothe...laughing

2.am dat foc la fanar si am fugith la 1 km distanta si cand a venitmama la mine am zis ca nu stiu nimi mama dus dupa florirolling on the floor

3.ma duceam la o vecina si luam paharele din casa si inloc sa le sparg la mine la coltul casei la coltul casei ei le spargeam

4.alergam dupa fethe sa le pup

5.am bagath o mata in motorina saraca si cu sapun eu ziceram cai fac baie si mai multe...

bine asteha sau inatamplat pana in 6 ani deci.

| Rukhsandra a răspuns:

Pai multe...mancam rumegus si boabe de porumb. Faceam injecti la pisica cu apa.Rupeam capetele papusilor-nu aveam vreo papusa intreaga laughing)

| Alexandru a răspuns:

Am facut atatea ca nici nu le mai stiu dar memorabila pentru mine ramane tampenia pe care am facut pe cand aveam 6 ani. Era ziua bunicului meu si ce mi-a trecut mie prin cap sa merg si sa torn Martini la pasari. Intr-o ora erau toate la pamant... Mi-am luat-o rau atunci spre marea satisfactie a verilor mei.

| ELD a răspuns:

Nu era papusa care sa nu aibe un ochi scos...
La 5 ani am baut cam un pahar de vin...[am zacut o zi intreaga, dar faza a fost ca era dulce si gustoslove struck]
Venea o vecina pe la mine cu care ma jucam cand imi lua papusile sa se joace si ea luam ce apucam si ii dadeam peste ochi sau in cap...
La tara la bunici copii dadeau cu zarzare in mine, dar eu dadeam cu pietre [tocmai ca i-am dat in ochi unui copilas :-s ce cearta s`a ivit atunci, mama.]
Eram in clasa a3a si ii scriam scrisori de dragoste cu o colega unui baiat de a8a. el cand ne vedea radea de noi, noi ii spuneam ca ne plac ochii lui de broasca laughing...rad cand imi aduc aminte rolling on the floorsi atunci s`a ivit o cearta laughingintre mine [miss clasa a3a] si mama[miss autoritara]laughing... ce vremurisad astea s`au intamplat pana la varsta de 7 ani, apoi m`am cumintit.[Angelbatting eyelashes] pa pa!

| lalalalalalalalalalalaaa a răspuns:

Aveam 5 ani, si imi placea sa ma joc cu papusile.
Le scoteam pe toate din casa, le insiram in curte, apoi ma plictiseam, si la bagam in casa.laughing
Cea mai tare faza a fost atunci cand o priatena a venit la mine, si nu a vrut sa se joace cu mine, iar eu ca pedeapsa am luat o piatra si i-am spart capul.

Pe la 5 ani juma' invatasem sa imi scriu numele, asa ca am luat oja mamei si am scris pe toti peretii si toate scaunele din casa "Alexandra".

La 6 ani din nou, mama ma enerva foarte tare asa ca eu i'am pus 5 pastile de somnifer in cafea...si acum imi amintesc ca a dormit mama doua zile la randrolling on the floor

Aaa, si inca una.Eram la gradinita, si im placea ciorba de perisoare si ii ziceam bucataresei ca eu vreau mai mult eperisoare, ca ciorba imi face rau=rolling on the floorIar cand imi punea ciorba, i-o puneam colegului meu in cap, apoi planeam si dadeam vina pe el ca mi-a varsat ciorbarolling on the floor

| deea4u a răspuns:

Mama avand masina de cusut am vrut si eu sa simt ce simte materialul cand intra acul in el.so:si acum am cicatrice la degetrolling on the floor)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai cate si mai catelaughing

pe la vreo 3 ani, tata si-a lasat lamele de barbierit [nu erau aparate de rasrolling on the floor] pe un scaun.Ai mei au plecat pe afara, si eu le-am descoperit... ce sa va spun ca m-a gasit mama plina de sange, pe toti peretii pictasem. arata ca intr-un film horror.Si eu radeamhee heehee hee

pe la vreo 4 ani, a venit tata de la oras si mi-a aratat cati bani are el... el a plecat afara si a uitat banii pe masa, cand a venit inapoi toti banii erau maruntiti si inghesuiti intr-o sticla.mama ce bataita am luatrolling on the floor

pe la vreo 6 ani, cate jucarii mai aveamhappyhappyhappyaveam niste vecine tare ciudate l-)care ma enervau si ziceau ca eu nu am jucarii, asa ca mi-am adunat toate jucariile si le-am dus la ele sa le vadalaughinglaughing[tin sa va spun ca nici o papusa nu mai era intreaga, urasc papusilelaughinglaughing]

si muuuult mai muuulte... tu ce nazbatii ai facut?

pupa
:*

| Laura a răspuns:

Cand aveam vreo 4-5 ani, inca faceam treaba mica la olita laughing. Si mama si bunica ma puneau pe mine sa o curat, dupa ce termin. Dar intr-o zi, nu aveam chef sa o mai curat, si ca sa nu isi dea seama, am luat olita (plina) si am ascuns-o in dulap. Vaiii, 2 saptamani le-a luat mamei si bunicii sa isi dea seama de unde vine un miros ciudat laughing.

| Pusky3 a răspuns:

Cand eram mai mica...cred ca aveam 4 ani cam asa...eram si mica de statura.stiti ca la tara erau acele sobe de teracota.Eram la bunici si m au pus sa strang hainele si eu le am strans, era o caldura infernala. ce m am gandit? daca iarna soba este calda, inseamna ca vara este rece.Si m am bagat in soba si m-am culcat acolo+ca m-a pus si hainele pe ea si nu se vedea nimic. Dupa 5-6 ore asa au venit bunicii acasa. Unde e Cosmina, unde e? m'au cautat peste tot si bunica statea in pat si plangea si ce s a gandit sa chiteasca hainele de pe soba. A inceput si pana la urma se vedea ceva acolo. A deschis soba si cine era acolo decat Cosminalaughing. Au chemat un om si a spart soba ca nu mai puteam sa ieslaughing. Si dupa ce bataie mi am luat de la mamaI don't want to see.Cred ca mi a facut baie de 7 ori laughing

| Catalinna a răspuns:

Aveam vreo 3-4 ani eu si mama ne-am dus la o matusa...
ele au plecat...
eu am ramas cu verisorii mei[mai mari].
km eu eram cea mai mica verii mei s-au gandit sa ma duca la magazin...mama ne-a lasat niste bani dar noi am vrut sa ne cumparam mai multe chestii[ciocolata, suc, bomboane etc.]
dar nu aveam destui bani...si verisorii mei mi-au zis sa-mi iau o pungulita si sa stau l poarta ca daca vine cineva sa-i cer niste banilaughinglaughinglaughing
si tot astept, astept...
pana vine o batranica laughinghappylaughinglaughinglaughing si-mi da cativa banuti laughinglaughing
dar si radeau oamenii de mine...laughinglaughing
am strans niste bani dar ft putini si am merg in casa sa le zic verisorilor ca sa mergem la magazin sa mai cumparam niste bombonelelaughing
Mama si cu matusa erau speriate ca noi nu eram acasa si usa era deschisa.laughing
si cand am venit ele ne-au intrebat ca de unde venim...si am zis ca de la magazin verisorii mei i-au zis mamei ca ce-am facut si mama mama ce bataie am mancatlaughinghappylaughing)laughing

| CriCri a răspuns:

Imi amintesc si eu de cand aveam vreo 4-5 ani.Stateam la bunica, caci mama si tata erau plecati pana in oras(stateam la tara pe atunci). Ploua. Bunica era ocupata.Cusea niste nasturi parca thinking Eu am gasit foarfecele si am iesit afara cu sora mea(cu 2 ani mai mica decat mine). Ne-am dus si ne am ascuns undeva la dos, sa nu ne ploaie.Am luat forfecele si am incepit sa o tund pe soramea laughing. Ii faceam breotn laughing. Dupa ce am termiant de tuns pe soramea, de acum era randul meu sa fiu tunsa. I-am spus lu soramea sa ma tunda, dar ea nu a vrut si am inceput sa ma tund singuralaughing. Nu spun ca nu mi-a iesitlaughing. Dar spre mirarea mea, au venit parintii acasa exact cand eram eu cu forfecele in par.laughing A doua zi ne-au uns zerolaughing

| CriCri a răspuns:

Si va mai spun una. In cea de mai jos v-am spus ca stateam la bunica.Aceasta intamplare e cand ne constuiam casa(cea in care stau si acum). Imi aduc aminte ca inainte, in fata casei mai vechi(noi am cumparat teren, iar pe teren era si o acasa vai de capul eilaughing )era un beci.Imi mai amintesc ca in fata beciului( la usa) unchiul meu lucra ceva, iar eu stateam i spatele, da totusi foarte foarte aproape de usa beciului.Stiu foarte bine ca langa usa era o ata din asta, nu franghie, si nici ata de cusut, ceva intre si intre.Cum stateam eu pe langa usa, dau cu ochii de ata aia si incep eu sa o insir pe langa gat.Ca sa nu isi dea seama unchiul meu de ceea ce fac, cand ma intreba ceva i raspundeam rapid, fara sa ezit.laughing Era cat pe aci sa ma spanzurlaughing Tin minte si acum ce m-a certat mama dupa. Dar va dati seama cum e aaproape sa te spanzuri la varsta de 5 ani? rolling on the floor Nici acum nu pot sa cred de ceea ce am facut!

| KeepCalm a răspuns:

Mancam din aceiasi oala cu cainele si daca ma lua de acolo iesea uratlaughing) In fiecare zi aceiasi povestehee hee

| RwoarrxKandii a răspuns:

Aveam vreo 5 ani.Si am vazut calimara cu cerneala. Si eu crezand ca este vreo bautura gustoasa am turnat-o pe gat laughing. Cand a venit mama m-a vazut toata plina de cerneala la gura laughing)))