| Bii26 a întrebat:

Ce prostii ati facut cand erati mici?
Funda![P. S: vreau sa rad]

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai...
-Am furat mancarea mai multor copii pe strada
-Mi-am muscat prietenele de la gradi cand nu vroiau sa imi dea jucariile lor
-M-am tuns baieteste pentru ca ma tot batea mama la cap ca "imi intra parul in ochi"
-Am "iubit" toti puii de gaina din curtea bunicului pana cand i-am omorat
-Am fugarit pisica bunicii prin casa pana ce s-a ascuns si nu am mai gasit-o 3 zile
-Mi-am prins papagalul in perdea si in loc sa il scot sau sa zic cuiva l-am lasat acolo cateva ore
-Am incercat sa fac un catel de pe strada sa mearga in 2 picioare (acum nici in 4 nu cred ca mai merge laughing )
-Am incercat sa mananc pastile de tantari
-Am inghitit niste contraceptive laughing
-Am vrut sa vad daca coada pisicii incape in priza, norocul ei ca nu a incaput
-Am aruncat telefonul mobil si pudra mamei in Wcbig grin
-Am calarit un pechinez devil
Bine, sunt mai multe, dar nu reusesc sa imi amintesc acum sad

19 răspunsuri:
| Reew a răspuns:

Atunci cand eram foarte mica si invatam sa fac la olita laughing big grin, eu ma asezam pe olita eram in stare sa stau si o ora si nu rezolvam nimic, iar cand ma saturam de stat ma ridicam de pe olita si ma duceam pe covor si imi ridicam rochita si "ma eliberam" rolling on the floor big grin.

Ti-as mai povestii, dar pe moment doar asta mi-a venit in minte big grin.

| maryana5 a răspuns:

Ahahaha

eu cand eram mica (4-5-6 ani) la tara inchideam cainele in cotetul ratelor rolling on the floor il lasam acolo de dimineata pana seara in timp ce eu ma duceam pe valcea si altele.Cand vin acasa...ma intreaba mami de caine. Opa! rolling on the floor cand il eliberam...bietul caine o zbughea din cotet chelalaind laughing))

pe la 8 ani era o vecina Loredana. femeia la casa ei...copil de varsta mea. Femeia asta avea un obicei sa iasa din casa ei etajul 1 si se ducea la parter la bunica unei prietene...lasa usa deschisa bineinteles.
Iar eu cu prietena mea intram in casa si faceam farse la telefon rolling on the floor rolling on the floor Nici in ziua de azi nu ne-a prins laughing Biata femeie... i-a venit factura vreo 2 milioane rolling on the floor laughing

Era o vreme cand era cald si umed afara numai bun pentru. aparitia melcilor si paianjenilor laughing
Scormoneam fiecare frunza si gradina dupa melci. Aveam fiecare colectia noastra rolling on the floor de la copil pana la batran cu cochilia sparta laughing Sa nu mai spun ca ii tineam pentru curse laughing cine pierdea era strivit whistling big grin
Odata imi ramasesera melci castigatori si m-am dus repede sus (etajul 4 unde stau) si i-am aratat lui mami: "Uite mami! Pot sa-i i pastrez! big grin "

si mama mi i-a aruncat pe geam sad sigh

rolling on the floor

cat despre paianjeni ii prindeam in sticle si ne uitam la ei cum se chinuie sa iasa la suprafata laughing Odata am mers intr-o gradina si am gasit cata'mai paianjenul :O era ca o tarantula.Era gri si prins de o panza uriasa. O panza cat mine pe atunci laughing

Cand l-am vazut.Mai sa facem infarct. Am sarit gardul inapoi, cazand, agatandu-ne hainele rolling on the floor si am plecat tipaaand rolling on the floor

revin cand imi mai amintesc laughing

| ELD a răspuns:

Bunahappy

=papusile mele nu era nici una sa nu aibe un ochi scos
=am vrut sa vad cum functioneaza un parfum si mi-am dat in ochi. toti au ras de mine, iar eu plangeam ca ma ustura ochii[asta pe la 3-4 ani]
=la 5 ani mi-am pus piedica singura si am picat calumea x([ce desteapta]
=i-am umflat un ochi unui copil cu o piatra pentru ca el dadea cu zarzare in mine [ce morala mi-au tinut mami si tatilaughing)]
=mi-am batut prietena... ii dadeam cu papusile si cu jucarile pe care le vroia in cap.[ce rea eramstraight face]
=luam la bataie pisica buniciilaughing[saracalaughing]
=ma duceam pe aleea cu flori si scoteam florile care nu`mi placeau [si atunci m`a certat mamalaughing]
=i-am dat verisorului meu cu mingea in freza si a cazut pe spatelaughing
=dansam in fata bunicului pe de`alea arabesti uneori si pe manele [ca atunci erau melodii mai bune]
=ma dezbracam in fata lui tati sa-i arat chiloteii mei cu ciocanitoarea woody[ si mama mi-a explicat ca nu e frumoslaughing]
mai sunt, dar trebuie sa mi le amintesclaughing pa pa!

| ELD a răspuns:

=sa nu uitam ca la bunica aruncam cu mere dupa tractoare laughing) si ne-a injurat unu laughingca ce sunt dementa laughingsi eu am fugit razandlaughing[ca varza, poate imi luam si bataie]
=i-am blocat telefonul verisorului mai marelaughing avea cod pin si am incercat 3 coduri si nu au fost bune, cand a venit in casa ia telefonul si il deschide:introduce`ti codul puklaughing, se duce la matusa :mami ai umblat la telefon?
matusa:nu, de ce?
el: pai nu`mi merge, pentru ca a incercat cineva codul pin si s`a blocat.
matusa:aoleu
[intre timp si unchimiu]: da`l naibii lasa ca iti iau altu`rolling on the floor)

pfiuu si uite asa am scapat

=la 5 ani am invatat sa merg cu bicicleta si era pe strada apa pentru ca plouase si eu de atenta ce am fost am cazut cu bicicleta direct intr-o balta [marex(] ma facusem ca purcelullaughing).
=mi-am dat cu usa in naslaughing
=mi-am prins mana in usa laughing)il asteptam pe tati. si cand sa intru in casa am inchis usa. si atunci am tipat odata x(...am stat cu degetul paralizat o saptamana [credeam ca nu mai imi trece]

| Psihiatra a răspuns:

La vreo 5 ani m-am tuns singura rolling on the floor

| cerculetezburatoare a răspuns:

@Deea, si ce-a zis bunica ta dupa asemenea surpriza? laughing
Ceva in gen: "Aoleu, maica, ce bani de inmormantare mai am eu acum?" sau "Minunat! Inca o luna pana vine pensia! Cu asemenea surprize ma omori!" rolling on the floor

| Bii26 explică:

Heii

păi... să va spun ce am facut si eu:

cand eram la mare:
tot timpul imi prindeam degetul in liftlaughing
o ingropam pe verisoara mea pana eu ma duceam sa beau Pepsii`laughing
cand treceau trenurile, ma uitam pe geam cu verisoara mea si ziceam: ala e al meu
ba nu, ala e mai fain, ala e al meu.
laughing
intram in toate camerele de hotel si am vazut odata ca doi se pupa si le-am zis: buna ziua domnul si doamna pupacilalaughing
pe balcon mi-a scapat slapul si a aterizat in peruca unei doamnerolling on the floor
pe acasa: plimbam pisica in lesa sa aiba de ce sa latre cainii, nu sa latre degeabarolling on the floor
verisoara mea a dormit odata la mine si ne-am dus cu tatal meu la magazin.Il intrebam:Buna ziua, sunt de la ProTVlaughing si e foarte dragut cainele in "coarda in loc de lesa"laughing ce rasa este? si tata raspundea:tiganesclaughing
am calarit un ciobanesc germanlaughing
cand eram mica ma strigam singuralaughing

cam atat imi amintesc.

| BRG a răspuns:

Eu cu sora mea cînd eram mici ne am jucat şi a-m tras de un dulap plin cu farfurii şi ne-au căzut toate în cap, şi eu pe la 3 ani mi-am turnat ojă în ochi, mă uitam în sticla de ojă şi o ţineam aplecată spre mine şi a curs din sticlă în ochiul stîng, multe prostii am făcut eu şi sora mea cînd eram mici. Dar tu ce prostii ai făcut cînd erai mică?

| zalisa a răspuns:

Am imbătat rățuștile bunicii și le-am aruncat

| Deea_7266 a răspuns:

Bagam frisca in papucii mameilaughing

Imi tundeam pisica si tot timpu era cheala si plina de ranilaughing

Am umbalt in sertarul bunicii am gasit 3 milioane si le-am sfaramat si cand a venit bunica in casa am aruncat cu banii pe ea si am zis:,, Surprizaaa!"

Am inecat 10 puii de gaina. vroiam sa ii invat sa inoathelaughing

Am stricat vreo 20 de flori din gradina bunicii si faceam faza cu Ma iubeste Nu ma iubeste si imi iesea nu ma iubeste.

Cand a venit un prieten de familie la noi el avea 9 ani iar eu 7 ani si mia adus o ciocolata iar eu i-am zis,, Maine sa-mi aduci un buchet de flori" cum s-a uitat baiatu ala la minelaughing

Si mai aruncam cu rosii in vecinu matusamiilaughing

Mai sunt multe dar nu le mei stiubig grin

| Puffy_1082 a răspuns:

Cand eram mica(5 ani) imi petreceam verile la bunici la tara.
tin minte ca odata... bunica avea 2 mieihappy. imi placea la nebunie sa sacai animalele pentru ca mi se pareau blege toate mai ales cum mergeau gainile si ma enerva.preferatii mei erau mieluseii.si intr-o zi i-am vazut pe amandoi ca beau apa si m-am gandit sa ii prindlaughing unu era mai sprinten da celalalt era mai lenes.si mai bleg si l-am prinslaughing si m-am asezat pe el si strigam dii diilaughing si eu am crezut ca n-o sa se miste da cand ma asteptam mai putin a luat-o la fuga si eu am cazut in fundlaughing si am inceput sa plang bineintelesrolling on the floor.

| MangoGirl a răspuns:

Cand eram micuta, vreo 5 ani eu si verisorii mei am luat o capra a vecinului care tot fugea,
am prins-o,
am imbracato cu fusta mea cu buline,
un maieu larg cu flori de-al bunicii,
cerceii de ocazie ai mamei(stiam toate unde erau),
am machiat-o cu albastru si roz, am rujat-o(cu rujul bunici care era verde si se facea rosu pe buze, dar pe buzele caprei tot verde ramanea ),
pantofi nu amavut cum sa-i punem ca nu statea nebuna, arunca cu ei in partibig grin
si cand a vazut-o vecinul i-a spus bunicii si ne-au certat parintii dar de atunci capra aia nu a mai scapat din tarc, altfel stie ce o astepta laughing

| IrinaAndreea a răspuns:

Am suflat in piper si mi-a intrat in ochi straight face
Rupeam florile, dar numai partea cu petalele
M-a muscat o pisica de ureche, atat de tare incat curgea sangele siroaie, dar eu tot nu vroiam sa-i dau drumul din brate.
Cam atat imi amintesc. laughing

| djza a răspuns:

Strângeam puii de găină de gât până se sufocau.
Aveam odată niște câini și îi prindeam de coadă și îi învârteam până le dădeam drumul brusc.
Odată săream pe pat și fără să-mi dau seama, mi-am blocat piciorul în lenjeria de pe plapumă, și când am vrut să sar de pe pat piciorul meu era blocat așa că am dat cu fața de lemnul de la pat.
Fugeam prin toată casa ca apoi să sar pe un pat mare și să mă rostogolesc, dar odată am alunecat pe un covor și am dat cu capul de un colț de perete, și bineînțeles că l-am spart.
happy

| Zady a răspuns:

Pai am facut prea multe:
m-au pus niste baieti sa fur o minge de pe un teren de fotbal si am furat-o, am omorat gainile bunicii, am cazut iarna intr-un rau, am dat foc la fata de masa din bucatarie, pai mi-ar trebui cateva ore bune sa le insir pe toate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am facut pizica elicopter...adica am invartit-o in are tinand-o de coada.
Mi-am pus olita plina in cap laughing

Mi-am mai amintit cateva azi big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am f*utut papusile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

M-am **** cu tine

| ladyL a răspuns:

Pai cand eram mica imi puneam dresurile in cap cand ieseam in oras si ziceam ca am parul lung, aveam mainile pline de usturoi si mi le-am bagat in ochi, m-am oparit cu apa clocotita, eram la tara si a cazut poarta peste mine, eram julita pe nas.pe fata si incepusem sa plang, cand eram la matusa mea care sta la etajul patru ma duceam in balcon unde era o gaurica mica, iar pe acolo aruncam tot felul de lucruri care le gaseam prin casa, am dat foc la o perdea si a inceput sa ia foc toata camera, cu ocazia aceasta bunica mea a ramas si fara buletin, fiind nevoita sa-si faca altul, am modelat o guma de mestecat, mi-am pus-o la gat zicand ca am colier, am dormit asa iar dimineata nu mi se dezlipea de pe gat, nu mai stiu acum ca sunt multe...