| Fuck Googăl. Ask me! a întrebat:

Ciao, TPU! Ce parere aveti de numele Maria? Va place? Mie mi se pare cam banal. Voua? Multumesc.

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Numele Maria, are o mare insemnatate si chiar daca ti se pare banal(ceea ce nu este de fapt), este un nume cu o conotatie biblica si il poarta femei care au puterea daruirii, chiar daca anagramand cuvantul Maria=amari. Adica ai parte si de amaraciune in viata dar acest lucru te face sa te pretuiesti mai mult pentru ca vei reusi, prin fortele proprii, sa invingi toate obstacolele. Iti sspun acest lucru pentru ca stiu din experienta si eu sunt Maria, dar avand 2 prenume Maria si Ana, pentru a le "comprima" le folosesc pe amandoua in prenulele Mariana, pe care-l port cu cinste. Nu lasa pe nimeni sa-ti zica despre numele tau ca este banal si nu folosi nici tu acest cuvant pentru ca nu este adevarat.
Daca esti Maria, trebuie sa fii fericita ca, ai doua ocazii sa-ti sarbatoresti ziua de nume si pe 15 aug. si pe 8 septembrie si asa esti o fata blagoslovita de Dumnezeu, cu doua asemenea posibilitati.
Trebuie sa fii recunoscatoare parintilor tai cate-au numit Maria, este un nume frumos si nobil, poarta-l cu cinste.

8 răspunsuri:
| AnaEindragostita a răspuns:

E un nume simplu de asta ti se pare banal nu? funta plz

| Ada... a răspuns:

Bunawinking! Maria este un nume foarte drăguț, în niciun caz banal, după părerea meahappy. Are ceva specialthinking

| Floreenofficial a răspuns:

1.Ar trebui sa te bucuri ca te cheama asa decat cine stie ce nume idiot, fiindca Maria este un nume sfant si este foarte frumos.
2.Nu e banal, ci e foarte folosit. big grin

| eu! a răspuns:

Mie imi place foarte mult numele Mariaalove struck pacat ca nu ma numesc si eu asasad

| rex_2081 a răspuns:

Banal? De ce ti se pare banal? Sa fie oare din cauza ca e intalnit tot mai des? E un nume frumos si sfant.

| sfo a răspuns:

Ceau! Ba e chiar fain numele MARIA eu am o prietenă şi îi pronunţ numele cu un accent mai ingliş aşa: Măroaiah adică Mariah, serios vorbesc.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banal, banal. Fidolica parca e mai frumos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Maria.de la mara.amaraciune.nume predestinat si frumos, si renumit, si binecuvantat, si iubit si venerat.