| madalina_5722 a întrebat:

Ce parere aveti de numele Remus?
Imi place de un baiat cu numele asta si mi se pare ca este un nume de ingerwinking

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Este un nume frumos cu rezonanta istorico-legendara.Este scurt, permite diminutivari usor de retinut.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În mod normal trebuie să ne intereseze caracterul persoanei, numele nu are relevanţă, legea este permisibilă pentru a se schimba.
Acest nume de băiat este folosit în Anglia. La baza numelui stă o expresie latină a cărei traducere s-a pierdut cu timpul.
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

E normal daca iti place de cineva incepe sa iti placa tot ce are legatura cu el. E un nume frumos dar tot mai frumos e Mihailove struck

| Libelle a răspuns:

Romulus sh remus, cei crescuti de lupoaica din italy...este un nume foarte frumusel, numulta lume il are.

| elena a răspuns:

Nu este de inger, dar legenda spune ca a fost intemietorul Romei.
Remus este nume latinesc care insemna vasla, vaslas, lopata.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu conteaza numele...

| Klara a răspuns:

Rimeaza cu Zeus laughing

| emillie a răspuns:

E un nume dragut...

| remus a răspuns:

Port acest nume datorita tatalui meu, profesor de istorie, pot sa spun ca sunt un norocos, multumesc Lui Dumnezeu si parintilor, Sarbatori Pascale fericite!

| ḭṆḠḕṙḀṠ a răspuns:

Este un nume dragut si foarte rar intalnit happy

| Clauditza a răspuns:

E super numele asta P. S eu cred ca e cel mai frumos nume de baiat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da este un nume frumos si melodios. Rostit de tine cred ca suna superb pentru ca iti place de acel baiat cu acest nume.

| marianaa a răspuns:

Esre un nume minunat! happy