| JustEdy a întrebat:

Cine Stie Sa gateasca dati-mi si mie un meniu dar mai usor de facut tongue Funda la cel mai usor si gustos meniu de mancare. Nu de pe Siterolling on the floor

Răspuns Câştigător
| Blooo a răspuns:

Sandvis cu ton

Ingrediente
1 conserva de ton bucati, in suc propriu, scursa de apa;
1 conserva mica de fasole alba (200 gr), scursa;
¼ ceasca de sos pesto (sos cu busuioc);
¼ ceasca de maioneza de post;
2 linguri de suc de lamaie;
¼ lingurita de piper negru;
2 frunze de salata;
2 felii de paine prajita.

Preparare
Combini tonul, fasolea, sosul pesto, maioneza, sucul de lamaie si piperul intr-un bol mediu. Pune cate o frunza de salata pe fiecare felie de paine prajita si adaugati peste salata amestecul de ton si fasole. Combinatia de paine crocanta, salata, si amestec cremos de ton desavarseste o gustare cu iz mediteranean.
Iar la desert poti sa incercei foarte usor:Budinca cu banane si cacao

Ingrediente
1 banana, taiata bucati
300 de grame de tofu
¼ ceasca de zahar pudra
5 linguri de pudra de cacao
3 linguri de lapte de soia
1 praf de scortisoara macinata

Mod de preparare
Pune banana, tofu, zaharul, pudra de cacao, laptele de soia si scortisoara intr-un blender, pana ce obtineti un piure, o pasta fina. Pune in boluri individuale de servit si lasati la frigider pentru 1 ora inainte de servire.
Asa gatesti usor ieftin si fara multe calorii. Sper ca te-am ajutatbig grin.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci e destul de greu.
Iei o felie de paine
O pui pe fund [nu va ganditi la prostii nu fundu tau sau a altcuiva' ci fundu ala de bucatarie]
Iei margarina
Iei un cutit
Iei margarina din cutie cu cutitul si o pui pe paine
Intingi margarina
Apoi iei niste gem
Il pui si pe ala pe paine
Mai iei o felie de paine
O pui peste felia cu margarina si gem
Si gata!

| Muflă a răspuns:

Terci

| Mystyk a răspuns:

Cartofi pai cu ketchup si desert niste clatite :X

| Blooo a răspuns:

Sandvis cu ton

Ingrediente
1 conserva de ton bucati, in suc propriu, scursa de apa;
1 conserva mica de fasole alba (200 gr), scursa;
¼ ceasca de sos pesto (sos cu busuioc);
¼ ceasca de maioneza de post;
2 linguri de suc de lamaie;
¼ lingurita de piper negru;
2 frunze de salata;
2 felii de paine prajita.
Preparare
Combini tonul, fasolea, sosul pesto, maioneza, sucul de lamaie si piperul intr-un bol mediu. Pune cate o frunza de salata pe fiecare felie de paine prajita si adaugati peste salata amestecul de ton si fasole. Combinatia de paine crocanta, salata, si amestec cremos de ton desavarseste o gustare cu iz mediteranean.
Iar la desert e foarte usor sa incerci:
Budinca cu banane si cacao

Ingrediente
1 banana, taiata bucati
300 de grame de tofu
¼ ceasca de zahar pudra
5 linguri de pudra de cacao
3 linguri de lapte de soia
1 praf de scortisoara macinata

Mod de preparare
Pui banana, tofu, zaharul, pudra de cacao, laptele de soia si scortisoara intr-un blender, pana ce obtineti un piure, o pasta fina. Pune in boluri individuale de servit si lasati la frigider pentru 1 ora inainte de servire.

| AiacucapMare a răspuns:

Pita cu pateusmug

| Bastet a răspuns:

Pizza cu rahat

un blat pizza
rahat

Se ia rahatul si se pune pe blat...Se pune la cuptor la 250 grade si se serveste calda! pofta buna!