| J0B0MAT a întrebat:

Cine vrea sa fie sora mea sau fratele meu pe TPU? love struck
Ca eu nu am frati si surori in realitate.sad

Răspuns Câştigător
| SERIALS a răspuns:

Atunci voi fi fratele tau!

66 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

EUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU
Dar tu vrei astasad

''Mai lasa-ma in pace, omule odata''

Vorbeeee care tot mai dor, vorbe spuse prea usoooorrolling on the floor

| J0B0MAT explică (pentru AvalohAlyn):

Ba vreaulove struck
Nu le-am spus usor, ci dupa ce m-ai batut la cap cu vreo 7-8 intrebari.laughing

| Seba2013 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si mie mi-a spus vorbe care dor.
"Mi-a spus ca nu ma mai ia in excursie" :'(

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

Ok.Am inteles. Sunt foarte rea.
Deci nu vrei sa fii fratele meu?crying

| Seba2013 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Fratele nu, doar prietenu.
Daca spun fratele, intru in alte responsabilitati, si nu vreau.
NU vreau pentru ca:
Ar trebui sa te apar tot timpul, si asta este obositor.
Eu am o sora in realitate.

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

Dar pot sa ma apar si singura.tongue
Bine, macar sa fii un prieten bun!

| Seba2013 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Daca spun prieten las un setntiment de raceala.
Asa ca mai bine spun fraternitate.
Asa ca suntem frati prin extensie.

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

Woooow,, multumesc >big grin

| RAY a răspuns:

Ce sora ce frate eu caut doar sotie atat, ne vedem la altar daca doresti desigur

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Eu vreau frate sau soratongue
Sa nu te duci la altar cu vreo fata, ca fetele-s ipocrite.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Da nu pot sa te iubesc asta e problema, nu toate sunt ipocrite depinde de fiecare am cunoscut atatea femeii in ultimi 2 ani si sunt diferite

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

E bine ca de la toate s-a ajuns la nu toate.
De ce nu poti sa ma iubesti sad

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Nu ca sora ca am nevoii draga

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Lasa nevoile pentru alta.
Asta e, daca nu ma iubesti.Mai am 2 frati care ma iubesc tongue

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Bafta cu ei

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

N-am nevoie.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Acuma serios mi-ar placea o surioara cand nu am ce face sa vb cu cineva

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Deci pana acum nu ai fost serios?
Deci nu ma iei in serios? sad
Deci vrei sa fii fratele meu sau nu, hotaraste-te!

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Uitasem fetele nu au simtul umorului, eu mereu iau fetele in serios, ce naiba e aia sora virtuala, poate amici atat, eu n-am surorii imaginare, virtuale, amice si surorri reale

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Eu cred ca tu cam iei fetele la misto laughing)
Da nu te-am intrebat daca ai sau n-ai. Daca vrei sa fii fratele meu pe TPU zici da, daca nu, zici nu.

| Seba2013 a răspuns (pentru RAY):

Bai Ray, esti incredibil.
Eu nu te judec, fiecare cu parerea lui.
Eu iti dau un sfat, doar atat.

Nu este bine sa vezi intr-o fata doar sexul.
Fata nu este un obiect sexual.....este un semen de-al tau, cu care poti schimba multe idei, si asta insemna prietenie.
Prietenia este de folos, iar prietenia nu insemna sex.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Cand o sa gasesc una sincera crede-ma ca am sa fiu sincer cu ea,eu fara umor nu vad viata, crede-ma ca viata mia demonstrat ca din nimic si ca viata te ea la misto de multe ori, am cunoscut o fata perfecta era glumeata, serioasa, inteligenta dar avea un defect era nervoasa

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

Da lasa-l pe el.
Raspunde-mi la intrebareeee!

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Ok.Am inteles
Si raspunsul la intrebarea mea este...

| RAY a răspuns (pentru Seba2013):

In prezent nu vad nimic in fete, eu glumeam atat, eu spuneam ca eu nu cred in chesti gen fratii imaginari, fratii mei sunt aici real la bine si la rau nu virtual, am prietene fete si nu vad nimic sexual in ele in soramea nu vad nimic sexual ar fi culmea

| Seba2013 a răspuns (pentru RAY):

Scuza-ma, am crezut ca tu vorbesti serios.
Sa stii ca sunt oameni care au conceptia aceasta, ca fata este doar un obiect sexual.

Viata asta, incerca sa te bage in tiparul ei.
Ceea ce interpretezi din experienta ta, este doar o posibilitate.
Fizica Cuantica, ne spune ca noi atragem aceea posibilitate.
Dar sa stii ca nu exista doar o singura posibilitate, exista infinit de posibilitati.
https://www.youtube.com/watch?v=yw5Q9-YbFjY

| RAY a răspuns (pentru Seba2013):

Acuma sa fim sinceri seba multe fete se remarca prin a se prezenta ca un obiect sexual adica tu ai face sex cu una urata? s-a facut un studiu cum vad barbati femeile sa descoperit ca le vedem ca niste obiecte sexuale, zona activa din creier e indentica indentificarea obiectelor, e femeia un obiect sexual cam da majoritatea asta e si scopul evolutiei ca femeile sa faca copii, sa-i creasca nu? si barbati pot fi obiecte sexuale de ce nu sunt atatia gigolo, barbati frumosi care se remarca doar prin fizic

| J0B0MAT explică (pentru Seba2013):

Si el are conceptia asta.

| Seba2013 a răspuns (pentru RAY):

Da ma, dar sunt si femei care nu sunt dornice de sex.
Vor sa fie remarcate ca persoane nu ca obiecte.
Studiul acela este facut de oameni care produc.
EU am unu care arata invers!
Dar daca vrei sa iti explic logic, o sa vezi adevarul.
Treaba cu instinctele este asa:
Atractia catre o femeie, nu este doar de tip erotic.
Exista multe lucruri care fac o femeie atragatoare, nu doar sexul.
Cu o femeile se poate lega relatii interpersonala, care nu are nici o treaba cu sexul.
Sexul insemna atractia sexuala, nu atractia fisica sau de personalitate.

| RAY a răspuns (pentru Seba2013):

Zi-mi alt lucru care face femeia atragatoare in afara de fizic? atractia fizica nu inseamna sex serios, intrebati profa de biologie ce inseamna atractia fizica sasi spuna, barbati sunt vizuali le placa sa priveasca ce vedem noi cad cunoastem un om sufletul? inteligenta? eu spun ca fizicu, vrei sa spui ca barbati sunt inebuniti dupa alea urate da inteligente misto eu vad contrariul peste tot

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Sunt multe lucruri ce tin de caracter, de mentalitate, care fac o femeie atragatoare. Daca pe tine te atrage decat fizicul unei femei, inseamna ca tu vezi decat un obiect sexual intr-o femeie, cum a zis si seba. Poti sa continui astfel, daca tu doar asta cauti la o femeie.Dar asta nu inseamna ca toti barbatii sunt atrasi doar de aspectul fizic la o femeie.
Hai sa iti explic mai simplu.Toti oamenii sunt alcatuiti din trup si suflet.Cand te decizi ca vrei sa ai o persoana alaturi, vrei pentru ca iti place atat fizicul, cat si interiorul, exceptand cazul tau, adica atunci cand o persoana cauta un obiect sexual, ci nu un partener de viata.
Si ziceai ca ai prietene/amice? La ele tot fizicul te-a atras? Caracterul lor nu a contat?

| Seba2013 a răspuns (pentru RAY):

Nevoia de afiliere, care sta la baza relatiilor interpersonale.
Dupa aceea vine nevoia de intimitate.
http://www.scritub.com/......162411.php

Caracterul: O femeie frumoasa fara caracter nu ma atrage.

Nu confunda femeia cu preludiul sexual.
Femeia este frumoasa, dar frumusetea acesta nu insemna sex(preludiu sexual).
Alte caracteristici intime, trezeste dorinta sexuala.
S-a vazut prin imagine cerebrala.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Deci daca eu consider o fata ca e frumoasa =obiect sexual nu stiam asta, cred ca trebuie sa devin gay ca sa nu ma atraga fetele sa nu le fac obiecte sexuale, amicele alea mau atras carcaterul banuiesc ca si la fel, dar una e prietena alta e iubita

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Nu, daca tu stai cu o fata doar pentru cum arata, atunci inseamna ca o folosesti doar ca obiect sexual. Oricum tu ai zis ca o femeie e atragatoare doar prin fizic. Obiectele omule, nu au suflet.La un obiect conteaza doar aspectul si utilizarea.
Deci, zici ca te-a atras caracterul la amicele alea.Deci, uite ca am aflat impreuna ca o femeie atrage si prin caracter.Tocmai, atunci cand cauti o relatie de prietenie /amoroasa conteaza mult mai mult caracterul pentru ca degeaba e ea frumoasa daca nu te poti intelege cu ea.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Las ca de azi incerc sa fiu gay sa numai ma atraga fetele nu cumva sa le transform in obiecte

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Citeste asta http://www.mediafax.ro/......te-9904839

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Poate o sa iti fie mai bine asa.Dar vezi sa nu iei si barbatii drept obiecte, asta daca vrei sa iti gasesti si tu jumatatea, daca nu, ia-i pe toti drept obiecte.

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Citeste ce a zis krakilla. M-a pus sa iti transmit.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

De ce am bagat-o in ignor sa imi amintesc? pe prietenii mei nu le consider obiecte, n-am spus ca consider toate fetele obiecte sexuale, sa ca nu se poate remarca una prin altceva decat sex, eu am spus ca fetele ne atrag sexual nu prin carcater, inteligenta, daca una frumoasa e pe strada si proasta si una urata da inteligenta care din ele va atrage mai multi barbatii?
sai transmiti asta ei ce ai i scriu cu tine numai am ce discuta =pierdere de timp inutil

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Da o vezi pe strada si ti se pare frumoasa. Si ce? Ai vazut o fata frumoasa. Asta inseamna la tine o relatie?laughing
Bine nu mai discuta. Tu ai intrat la intrebarea mea si ai inceput discutia.
Am incercat sa te fac sa intelegi ceva.Dar e bine cel putin ca ai recunoscut ca te -au atras prietenele tale prin caracter.Ai progresat! Incet incet poate reusesti sa te intelegi si tu.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Da o vezi pe strada si ti se pare frumoasa. Si ce? Ai vazut o fata frumoasa. Asta inseamna la tine o relatie?laughing
Bine nu mai discuta. Tu ai intrat la intrebarea mea si ai inceput discutia.
Am incercat sa te fac sa intelegi ceva.Dar e bine cel putin ca ai recunoscut ca te -au atras prietenele tale prin caracter.Ai progresat! Incet incet poate reusesti sa te intelegi si tu.

da ce eu am spus ca daca imi place am o relatie cu ea sau ca vreau o relatie cu ea, eu vorbeam de prietenii ca mau atras prin carcater ca nu sunt gay sa ma atraga sexual, personal nu consider ca am prieteni poate un frate, doi atat in fine, pai team uitat de asta am raspuns

| J0B0MAT explică (pentru RAY):

Pai vad ca tu cam uiti de la minut la minut despre ce vorbesti.
Am inteles ca tu vrei o fata frumoasa pe care sa o folosesti ca un obiect sexual.Eu si celelalte persoane de mai sus am incercat sa iti explicam faptul ca femeile nu sunt doar obiecte sexuale pentru toti barbatii, ci ca poti avea relatii cu femeile de prietenie/iubire, dar aici trebuie sa te atraga si caracterul, nu doar fizicul.Si tu ai rescunoscut ca te-a atras caracterul la prietenele tale.
Acum mai citeste de mai mute ori ce s-a scris pe aici, poate reusesti sa intelegi.

| RAY a răspuns (pentru J0B0MAT):

Fata si eu am spus asta ca conteaza si carcaterul, dar in fine pierd timpul inutil cu tine ca data trecuta

| Seba2013 a răspuns (pentru RAY):

Citeste aici, si vezi ca femeile sunt privite ca niste persoane, nu ca obiecte.
http://www.theguardian.com/science/2009/feb/16/sex-object-photograph
Acel studiu dat de tine, poate vorbeste de obiecte sexuale.
Titulul vorbeste de obiecte, dar nu sexuale.
Ai tu studiul intreg?
Pe degeaba esti heterosexual, daca nu stii sa iubesti.
Sexul si iubirea, nu insemna acelasi lucru, iubirea implica empatie, sexul poate fi egocentric, daca nu este implicata iubirea.
Iubirea depinde de alti hormoni, iat acesta necesitate de iubire, este diferita de necesitatea sexuala.

| Seba2013 a răspuns (pentru Seba2013):

Citeste aici despre cei care vad persoanele ca niste obiecte.
Ei nu le vad ca persoane cu personalitate si dignitate.
https://en.wikipedia.org/wiki/Sexual_objectification

| J0B0MAT explică:

El spune ca vorbeste serios, apoi ca de fapt nu era serios. Am incercat sa-l inteleg, dar cred ca nici el nu se intelege pe el.

| R0R0 a răspuns:

Eu love struck
Nici eu nu am in realitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

eu, dar deja sunt love struck eu aș fi vrut să am un frate în realitate sad

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

kiss.fa-ti pe TPU

| AvalohAlyn a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce mult mi-a fi placut sa fiu eu fratele tau, in realitate.happySincer.Dar nu mai mare, mai mic.laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

mai mic voiam și eu laughing dar prea târziu de acum, mama nu mai produce nimic rolling on the floor

| J0B0MAT explică (pentru AvalohAlyn):

De ce mai mic? laughing

| AvalohAlyn a răspuns (pentru J0B0MAT):

Mereu mi-ar fi placut sa fiu sub protectia si sub aripa unei surori mai marilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Ca eu nu am frati si surori in realitate" norocul tau

| J0B0MAT explică (pentru anonim_4396):

Cateodata e noroc, cateodata nusad

| anonim_4396 a răspuns (pentru J0B0MAT):

Omul vrea intodeauna ceea ce nu are. Crede-ma ca nu e asa mare branza sa ai frati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca nu e neaparat nevoie sa fie gheu, degeaba il atrag fetele daca el nu le poate atrage la randul sau. Asa ca e in siguranta.

Si daca ar alege sa fie dosniac, nu s-ar schimba mare lucru. Am mari indoieli ca ar putea prezenta vreun interes si pentru cei de acelasi sex.

| Daniellllll1 a răspuns:

Eu! Doar daca vrei tu, bineinteles big grin

| J0B0MAT explică (pentru Daniellllll1):

Vreau, vreaulove struck Ce mult imi doresc sa am un fratior cu care sa ma cert pe fotbalistii favoritilaughing)

| Daniellllll1 a răspuns (pentru J0B0MAT):

rolling on the floor

| J0B0MAT explică (pentru Daniellllll1):

laughing) dar tot te iubesckiss

| SERIALS a răspuns:

Cati ani ai?

| J0B0MAT explică (pentru SERIALS):

Suficienti.

| J0B0MAT explică (pentru SERIALS):

Multumesc happy

| SERIALS a răspuns (pentru J0B0MAT):

Atunci voi fi fratele tau!