| Oanny a întrebat:

Cum a fost prima voastra zi la un medic dentist? De obicei se intampla lucruri hazlii.De exemplu:Cand aveam 12 ani aveam o problema cu o masea si mereu cand mancam atingeam nervul. Ei bine, drumul pana la dentist a fost ingrozitor pentru mama.Afara statea sa ploua dar eu tot cantam de emotii:"Vine ploaia, bine-mi pare, in gradina am o floare!". Cand am intrat in cabinet inima a inceput sa-mi bata cu putere.Ma pun pe scaun, se uita aia la mine in gura apoi zice:"O sa-ti fac o mica injenctie"...si cand vad dita mai seringa...Doamna dentis tinea de capat si cand baga mana in gura mea, nu stiu de ce dar am muscat-o de mana.laughing

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Razvan a răspuns:

Mereu am avut o relatie de invidiat cu dentista mea. Vorbesc atat de mult cu ea, incat ii face o placere diabolica sa ma faca sa tac cat mai repedeoh go on

| Reew a răspuns:

Prima oara cand am fost la dentist a fost pe la vreo 6 ani, deoarece mi se misca primul meu dinte si uite asa ajung cu mama la dentist, el afla ca sunt pentru. prima oara la dentist si ma abordeaza destul de usor...imi misca el dintele pe mine ma doare dar nu zic nimic incerc sa fiu curajoasa, mai misca de data asta si mai tare, ok imi dau lacrimile, mai misca odata GATA imi era totusi de ajuns sii...se aproprie el cu mana sa imi mai miste dintele dar de data asta am spus ca nu mai vreau ca ma doare si se mai aproprie dentistul eu ma indepartez si tot asa pana cand ajungem sa alergam in jurul mamei mele laughing pana cand doctoru oboseste dar ce pot sa spun eu puteam alerga tot asa pana maine.Dentistu zice gata stop daca nu vrei sa-ti mai misc eu dintele miscati-l tu, imi zice cum sa-l misc si uite asa mi-am scos singura primul meu dinte, iar cand am plecat doctorul mi-a spus sa mai trec pe acolo si la urmatorii dinti iar eu ziceam in mintea mea "s-o crezi tu" rolling on the floor.

| Libelle a răspuns:

Cand am fost prima data pe la vreo9-10 ani am urlat de fricalaughing
Apoi pe la vreo 12-13, am scuipat-o pe dentista pe fatalaughing

| Seвi a răspuns:

Pai prima data am fost pe la 7 ani (dar nu a fost nimic amuzant) dar ultima data am fost in vulcan si avea un tv sa ma linisteasca si ala o ramas p red tube si nu stia mama ce se auzea eu ma uitam si ala imi scotea maseaua

| Urzică a răspuns:

Pai eu am avut 2 peripetii la dentisthee hee.

Eram mica, vreo 4-5 ani si eu m-am dus la dentist cu mama.Mama ma incuraja, bla bla bla.Cand am intrat in cabinet mi-o spus ca trebuie sa imi puna plomba.Binee, dar mi-o facut cu albinuta aia laughingsi dupa aceea mi-o dat apa sa beau.Am baut eu apa, mi-o spus cat s-o tin si la un moment dat mi-o spus "Scuipa". eu cum eram mica am scuipat pe stomatolog. El s-o apucat de ras si eu la fel si mama intra in pamant de rusinelaughing.

Dupa aceea dupa un an ma duc iar la dentist, tot la acelasi stomatolog.Bineelaughing, ala m-o tinut minte si acum cand m-o pus sa scuip mi-o spus sa scuip in chiuvetalaughing. Dupa aceea o inceput sa imi bage vata dinaia in masea si eu... am mancat jumatate din eaaa :$. Si face doctorul catre mine ca ce mananc si fac eu "chestia aia de mi-ati bagat-o in gura." Iara s-o apucat doctorul de ras.

Baftaa multaa.( sunt asa de buna la facut de ras laughing.)

EuSiAtat

| roberta_3262 a răspuns:

Foarte amuzanta povestea ta.laughing Eu cand am fost la dentist (aveam vreo 10-11 ani) trebuia sa-mi scoata "prima mea masea". Imi era o frica...laughing Bun i-am aratat maseaua, mi-a scos-o, dar dupa ce am plecat de acolo i-am spus mamei ca mi-a scos maseaua de langalaughinglaughing

| Maiels a răspuns:

Pai la 7 ani m-a durut o masea, am avut o carie, mi-a plombat-o si de atunci nu mai am probleme cu dintii

| Animalutz10 a răspuns:

Cand a vrut sa imi bage clestele ala in gura am muscat-o happy

| Sergiu_1459 a răspuns:

Pai mi-a scos o masea si asa de tare ma durea incat i-am dat cu picioru in aparat. Un prieten(14 ani) s-a dus la dentist cu ma-sa si cand sa se puna pe scaun a luat-o la fuga laughing