| pauladrian a întrebat:

Cum ai putea sa scoti Romania din criza? happy

Răspuns Câştigător
| Malvina24 a răspuns:

Asa cum spunea si iubita noastra blonda(Elena Udrea):
"Dacă reuşim să scoatem ţara din criză, vom intra în istorie" Nu considerati ca guvernul va fi salvarea romanilor! Nici gand! Daca ''furam cu masura'' nu s-ar fi ajuns aici! Dar si romanii sunt vinovat pentru ca nu muncesc si vor banii facuti usor fara stres, altii au saracii 2-3 facultati au invatat enorm si nu au un loc de munca din cauza ca altii au obtinut posturi cu spaga, relatii etc ceea ce nu e deloc corect fara de unul care ''si-a tocit coatele pe bancile scolii'' dar sa nu uitam ca in preajma alegerilor toti erau fericiti ca iesise Basescu! Oamenii de la mine de la tara erau foarte fericiti ca primisera si eu o galeata de la d-nul presedinte sau cizme de caucic sa-i fi vazut cum radeau si spuneau:si eu am primt pix si calendar, il votam mai cum sa nu-l votam! Un domn a recunoscut sincer ca pentru 2 milioane de lei vechi el si sotia l-au votat pe domul Basescu! Acum au pretentii? acum vor sa nu li se ia din salariu? sa nu se ia din pensii? cand ei se bucurau pentru un nimic, pentru un mareee nimic(sa-mi fie cu iertare daca vreunul din voi a luat ceva de la un partit pentru vot) NU dragii mei nu ati obtinut nimic! O sa fie numai greve, copiii au de suferit in invatamant si-au batut toti joc de noi de tineret ne-au lasat fara locuri de munca, bursele au scazut sau chiar nu se dau deloc, e o nesimtire! O fata de la mine din scoala avea bursa de merit, anul acesta nu a priimit! De ce oare? Pai va spun eu,''cica nu sunt fonduri la primarie'', nesimtitii! Stiti cat primea un elev care obtinea locul 1 la o olimpiada internationala indiferent de materie-20 de milioane(lei vechi)! Cat primeste acum? doar 5! Vi se pare bine? Profesorul meu mi-a spus ca daca ma duc la olimpiada la istorie si iau pe judet mai mult de 8 imi da intre 1 milion si 3 milioane din salariu propriu! Am refuzat pentru ca vroiam sa merg la psihologie si asa am si facut! La psiho am luat locul 2(pe judet) si d-na prof. mi-a dat un buchet de trandafiri! Rezultatul a fost bun(cat de cat) si profesorul indignat mi-a spus:cu ce te-ai ales? cu o floare care se usuca! Lumea din ziua de azi se gandeste numai cum sa faca banii! Altii sufera n-au ce manca si azi la tv vazui cum unele vedete''se spalau in bani, nu gluma'' Altii saracii de ei au ramas fara case(Moldova) si unii se intreaba:''cu ce ochelari mi-ar sta bine?''Suntem diferiti ce-i drept! Si 90% din noi nu stim decat sa criticam ''noi ''suntem cei mai buni restul sunt nemernici! Viata nu e roz sunt de acord insa daca vrem sa schimbam Romania, hai sa ne schimbam pe noi, sa fim mai buni! Fiecare poate contribui, impreuna reusim!

18 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Romania ar trebui sa fie injectata cu niste calmante. Poate asa va fi scoasa din criza.

| Razvan a răspuns:

Daca as fi in locul lui Boc as legaliza prostitutia si apoi as impozita-o.Atunci sa vezi, bani de bani la stat, nenicano talking

| hominid dreak a răspuns:

Bagand politicienii acolo unde le e locul.Nu de nastere, ci la puscarie.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Cu rachete nuclearewinking

| georgegs a răspuns:

Chemando.pe.mama.criza.ca.s-a.ia.criza.de.urechi.
simplu.nu?

| mihaip1 a răspuns:

No offense but...las inchide pe boc la inchisoare cu sentinta pe viata!

| cornel a răspuns:

Eu nu pot.si nici nu cred ca as putea vreodata. cei de la guvern ar putea. dar au mancat ei atatia bani.incat nu si-au dat seama.ca mai au si datorii.

| Liviu a răspuns:

Sa il impuscam pe basescu:X
Bine si pe Tariceanu si laughingmai va ganditi voi pe cinebig grin

| pauladrian explică:

Trivia/amuzante, mai ganditi-va happy

| Boniboon a răspuns:

Intrebarea este: am putea?

| Kitty a răspuns:

Ducand-o la un psihiatru.

| RezroL(̾●̮̮̃̾•̃̾) a răspuns:

Bagandul pe boc la sapalaughing

| Gunit a răspuns:

Asasinandul pe base

| sinblade27 a răspuns:

Nu ai cum.,. asa e roamanu delasator... cred ca cea mai buna metoda ar fi pedeapsa capitala la furt si acte de coruptie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnule, stai la coada pentru ca, deocamdata, trebuie scoasa din... apa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De urechi paula.ca le are cam lungi.as apucao de urechi si as trage puternic. poate iese ceva, bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Economisind