| Alien a întrebat:

Tu ce faci sa salvezi Romania din criza?

Răspuns Câştigător
| anad a răspuns:

Accept toate masurile aberante si umilitoare pe care le-au luat si le iau guvernantii si vad consecintele:somaj, salarii diminuate, mariri de preturi, lipsa locuri de munca, familii sub limita saraciei etc. Accept si asist neputincioasa cum se deterioreaza traiul de zi cu zi, cum ne inveninam sufletele, cum ne pierdem si bruma de speranta pe care o mai avem! Deci eu accept, doar atata pot si stiu sa fac! Lozinci, sloganuri si vorbe goale cu facutu si dresu nu mai au rost!

10 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Un om simplu nu prea are ce face ca sa salveze tara din criza. Cei ce trebuie sa faca ceva sunt cei alesi, deputatii, senatorii, presedintele, guvernul etc nu altcineva.Noi nu avem nicio putere la nivel national.

| Munchkin a răspuns:

Nimic, pentru ca nu-mi pasa. laughing

| Sua a răspuns:

Eu nu fac nimic pentru ca am 15 ani dar stiu ce tebuie facut.

SA SE REDUCA SPAGILE (daca s-ar aduna toate spagile s-ar putea plati o gramada de bugetari) laughing

| RealLife a răspuns:

Mie in primul rand nu-mi pasa de Romania, nu dau 2 bani pe ea.acum sunt stabilit in germania si pot sa spun ca e de vis.

| Simon a răspuns:

Eu momentan nu am ce face pentru. a salva Romania din criza pentru. ca sunt un simplu cetatean pe care nu-l baga nimeni in seama, decat daca e vorba sa-mi mai ia niste bani. Nu sunt chiar atat de destept (am avut alte orientari) pentru. a incerca sa schimb ceva in tara asta corupta. Asa ca momentan incerc sa nu-mi bat capul cu aceasta chestiune big grin. Toate bune!

| rvr a răspuns:

Mda.nu prea ai ce face mai laughing laughing vai d cine ne conduce. funda? asa a moaca tuck

| XutZu1997 a răspuns:

Nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Votez cu "Someone": Cumpar doar produse romanestibig grin...de ce sa-i imbogatim pe altii? haideti sa ne imbogatim pe noi: micsoram importurile, sa ne creeam propriile produse. e usor de priceput. putina economie si fiecare dintre noi ar putea face ceva ca sa traim mai bine. E adevarat ca Romania nu e tocmai o tara de vis, poate multi o urati, dar totusi, daca tot locuiti in ea, faceti ceva util ca sa o salvati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consum cat de mult alcool pentru ca am auzit ca accizele sunt f mari si deci bugetul va creste. Chiar esti alien...

| Someone_1110 a răspuns:

Cumpar doar produse romanestibig grin...de ce sa-i imbogatim pe altii? haideti sa ne imbogatim pe noi: micsoram importurile, sa ne creeam propriile produse. e usor de priceput. putina economie si fiecare dintre noi ar putea face ceva ca sa traim mai bine. E adevarat ca Romania nu e tocmai o tara de vis, poate multi o urati, dar totusi, daca tot locuiti in ea, faceti ceva util ca sa o salvati!