| AncaSiAtat. a întrebat:

Cum pot sa o enervez pe vecina de deasupra? in fiecare noapte/dimineata merge pe tocuri si avand doar gresie in casa se aude ingrozitor. am vorbit cu ea, frumos, mai putin frumos, nu vrea, deloc, e lipsita de cei 7 ani de acasa. vreau ceva nu "muzica la maxim" pentru ca nu vreau sa sufere cei de jos. da, m-am gandit sa imi cumpar apartamentul de deasupra ei sa fac la fel dar nu e de vanzare laughing help, dau fundita pentru idei ingenioase/haioase

16 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Fura-i pantofii ca la mireasa si cere-i o suma astronomica pentru rascumparare!

| Hombre a răspuns:

Cumpara-i o pereche de papuci pui si un biletel pe care scrii, "Pentru buna vecinatate iti daruiesc niste papuci, vaca incaltata".rolling on the floor

| BruneTTe a răspuns:

Loveste in tavan cu matura smug sau i-ati o vuvuzela si ofera-i un mini concert smug
sau pune o baiat sa o sune si sa o ameninte laughing)) sa. i spuna ca daca mai face galagie ii da foc la apartament cand nu e acasa laughing

| Derye a răspuns:

Taie'i picioarele.

| paramore a răspuns:

Pune mana pe pantofi si scoate-i flecurilesmug
sau cand doarme ea da drumul la un rock din ala satanist sa scoale si mortiilaughing

| Pho3nix a răspuns:

Pune ulei pe scari sa vezi ce fel coboara scarile mai repede decat liftul.
Sau arunca blocul in aer. Nu-i mare lucru.

| cerculetezburatoare a răspuns:

Pai ia o matura si bate in tavan (ai grija sa nu cada tavanul) si daca tot nu se opreste, baga-i pe sub usa un biletel in care sa-i zici: "Daca va cumpar niste papuci, o sa incetati sa mai faceti pe motanul incaltat?" laughing

| asdffghjjkl a răspuns:

Daca ai o teava care trece si prin casa pe la ea, loveste teava cu o lingura laughing

Si da cu matura in tavan

Sau pune parintii sa mearga sa vorbeasca cu ea, daca locuiesti cu eiwinking

| lala178 a răspuns:

Bate in teava, daca ailaughing
uda mereu scara ca sa-i fie mai greu sa coboare;
da pe balustrada cu ulei ca sa nu poata nici sa se tinalaughing
pune-i in cutia postala sau lipeste-i pe usa oferte de incaltaminte doar cu talpa joasa, papuci, balerini, slapi, adidasi etc;
sau mai poti lipi oferte de tratamente, creme pentru picioare, imagini de pe net cu picoare urate si un mesaj ca asa vor ajunge si ale ei, daca nu sunt deja...big grin
ai grija sa fie lumina stinsa pe scara mereu cand trece ealaughing

dar femeia asta merge cu tocuri prin casa?straight face mi-e mila de ealaughing

| MadNNNeS a răspuns:

Ii pui guma pe clanta cel mai simplu.

| candydream a răspuns:

Si eu am o vecina la fel tot deasupra.Sa iti dau cateva idei:cum au spus si ceilalti pui ulei pe scari, pui guma de mestecat pe usa, bati in tavan(la mine merge mereu), sau in cateva dimineti iti iei niste toocuri mari si groase si te duci in fata usii ei si bati de cateva ori pana vine, cand vezi ca incepe sa descuie usa iti dai jos pantofii si fugi inapoi lasand ulei in urma ta caci poate ai norocul sa fuga dupa tine laughing. Si o tare faza cu vuvuzelalaughinglaughing

| alexutu001 a răspuns:

Pai nu prea stiu ce sa-ti zic, parerea mea este sa-i pui coji de banana la usa si daca mai e si intuneric pe scara da cu fundul de pamant de nu-i mai trebuie tocuri cat o traii

| DjAndrea a răspuns:

Stai langa usa ei si cand iese din casa da'i cu tocurile in cap big grin

| deniiiii234 a răspuns:

Ii duci o scrisoare in care scrii ce crezi tu despre ea, sub pretextul ca e de la altcineva( inventezi tu un nume si o adresa).
Dupaia, te duci la magazin, ii iei niste papuci oribili si te duci, bati la usa si ii spui asatongueentru ca sunteti o vecina minunata care mereu face liniste, v-am luta acesti papuci si ii areti.

| cezii a răspuns:

Bate`o

| bogorodeamarian a răspuns:

laughing pune-i vaselina pe clanta de la usa pe afara.Imagineaza-ti asa eleganta cum e ea, cand da sa inchida usa, sau mai amuzant, cand deschide usa sa iasa, cam inevitabil te atingi si de clanta...doar ca poate, inca alte cateva min trebuie sa o mai suporti mergand pe tocuri prin casa pentru ca na... femeie trebuie sa se schimbe laughingDoamneee, ce monstru sunt.